Jesteś tutaj:
Strona główna »
Poezja »
Krzyk ptaków
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

Krzyk ptaków

Poezja

Cena: 22,05 PLN

Liczba stron: 112
Format: 120x165
Rok wydania: 2000
ISBN: 83-914815-0-6
Wydawnictwo: Instytut Kaszubski
Autor: Piepka Jan
Język: polski
Oprawa: Miękka


Druk na życzenie
Jego kaszubski pseudonim literacki to Staszków Jan, pod którym zadebiutował przed półwieczem na łamach „Dziennika Bałtyckiego” pod patronatem starszych nieco kolegów Belôków wprowadził do literatury kaszubsko-pomorskiej nowe wątki współczesne i historyczne związane ze specyfikacją swojej rodzinnej ziemi.

Urodzony w 1926 r. w Łebnie, przeszedł w latach wojny drogę wiodącą przez baony robocze Wehrmachtu na Zachód do Danii. Po wojnie wrócił stamtąd do domu; ukończył dwuletni kurs przygotowawczy dla nauczycieli przy Liceum Pedagogicznym w Wejherowie i rozpoczął pracę szkolnego w Starzynie oraz w Gnieżdżenie, kształcąc się dalej zaocznie. Jego twórcza natura i osoba wywołała wiele zdrowego fermentu tam, gdzie pracował, i w całym powiecie puckim. Tam też odkryły go „Rejsy” – był już wówczas członkiem Koła Młodych przy Związku Literatów Polskich, skąd koledzy ułatwili mu znalezienie nowego gniazda-matecznika w Sopocie. Jan Piepka z Sopotu został rychło nie tylko pisarzem, ale i działaczem Związku Literatów Polskich w Gdańsku oraz Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.
Ze wstępu Józefa Borzyszkowskiego.

Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: Krzyk ptaków, kupili również:

Arabia magica. Wiedza tajemna u Arabów przed islamem
Druk na życzenie
Praca oparta na oryginalnych przekazach arabskich, prezentująca elementy dawnych religii i ludowych wierzeń Beduinów w okresie przedmuzułmańskim.
29,90 PLN
Modlimy się ze Świętym Augustynem
Druk na życzenie
Książka, którą oddajemy do rąk Czytelników, zawiera ponad siedemdziesiąt modlitw błagalnych i pochwalnych biskupa Hippony.
23,00 PLN