Jesteś tutaj:
Strona główna »
Nauki matematyczno-przyrodnicze »
Problemy ochrony przyrody w lasach
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

Problemy ochrony przyrody w lasach

Nauki matematyczno-przyrodnicze

Cena: 56,00 PLN

Format: 165x240
Rok wydania: 2010
Liczba stron: 370
ISBN: 978-83-87647-91-9
Wydawnictwo: Instytut Badawczy Leśnictwa
Autor: Praca zbiorowa
Oprawa: Miękka


Druk na życzenie
Opracowanie zawiera materiały II Sesji Zimowej Szkoły Leśnej przy Instytucie Badawczym Leśnictwa, współorganizowanej przez Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych

Składają się na nie wykłady wygłoszone w blokach tematycznych:
I. Polityczne i prawne aspekty ochrony przyrody w lasach,
II. Gospodarcze konsekwencje ochrony przyrody w lasach,
III. Ekologiczne aspekty ochrony przyrody leśnej,
IV. Społeczne aspekty ochrony przyrody w lasach.

Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: Problemy ochrony przyrody w lasach, kupili również:

Dekarstwo i blacharstwo budowlane. Technologia
Druk na życzenie
Omówiono w nim materiały dekarskie, sprzęt potrzebny do robót dekarskich i blacharskich oraz wykonawstwo i warunki techniczne odbioru podkładów i pokryć z blachy, papy, dachówki i tworzyw sztucznych.
64,10 PLN
Huragan w lasach
Druk na życzenie
Dostępne w 24 godziny
Huragan jest dla gospodarki leśnej klęską ekonomiczną o głębokich konsekwencjach finansowych, rynkowych, organizacyjnych, również socjalnych. Dla gospodarzy klęska huraganu to także problem psychologiczny, trauma po zniszczeniu dorobku często całego życia zawodowego. Dla wielu obserwatorów jest „klęską ekologiczną”, która pozostawia „upiorne cmentarzysko drzew” na miejscu tętniącego życiem lasu.
100,00 PLN
Język hindi. Część I. Kurs podstawowy
Druk na życzenie
Podręcznik zawiera zasób podstawowych wiadomości z gramatyki współczesnego standardowego języka hindi wraz z praktycznym materiałem ilustracyjnym w postaci tekstów, dialogów i ćwiczeń. Warszawa 2006, wyd. III, poprawione i uzupełnione Warszawa 2009, wyd. IV, poprawione
45,00 PLN
Leśnictwo wielofunkcyjne – stan obecny i przyszłość
Druk na życzenie
Opracowanie zawiera materiały I Sesji Zimowej Szkoły Leśnej przy Instytucie Badawczym Leśnictwa, współorganizowanej przez Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych.
40,00 PLN
Maszynowa obróbka, narzędzia i podstawowe obrabiarki stolarskie
Druk na życzenie
Jest to książka pomocnicza dla uczniów i nauczycieli technikum, zawód: meblarstwo oraz mechaniczna technologia drewna, także szkół zawodowych, zawód: stolarz, stolarz galanterii drzewnej oraz w liceach o profilu technologia drewna.
51,10 PLN
MATERIAŁOZNAWSTWO DLA SZKÓŁ POLIGRAFICZNYCH
Druk na życzenie
Zawiera opis właściwości, podziału i zastosowania takich materiałów poligraficznych, jak: surowce, rozpuszczalniki i rozcieńczalniki, metale, związki wielkocząsteczkowe oraz kleje.
43,10 PLN
Meble tapicerowane - Produkcja rzemieślnicza i naprawy
Druk na życzenie
"Meble tapicerowane - Produkcja rzemieślnicza i naprawy" to książka polecana uczniom i nauczycielom szkół zasadniczych, uczestnikom kursów w ZDZ, początkującym tapicerom oraz tapicerom mającym już pewne doświadczenie i pragnącym podjąć działalność gospodarczą w branży tapicerskiej.
37,30 PLN
Montaż maszyn i urządzeń
Druk na życzenie
Montaż maszyn i urządzeń. Technologia
39,40 PLN
Obrabiarki i urządzenia w stolarstwie
Druk na życzenie
Książka zatwierdzona przez Ministra Edukacji Narodowej jako podręcznik dla uczniów klas II zasadniczej szkoły zawodowej o zawodach: stolarz, stolarz galanterii drzewnej oraz stolarz-tapicer.
69,30 PLN
Poradnik dla właścicieli lasów prywatnych
Druk na życzenie
Poradnik stanowi zbiór praktycznych informacji o lasach prywatnych i jest adresowany do właścicieli lasów gospodarujących na niewielkich obszarach leśnych, w tym przede wszystkim do największej grupy właścicieli lasów jaką są rolnicy. Kolejne rozdziały poradnika pozwalają czytelnikowi zapoznać się z sytuacją lasów prywatnych w Polsce oraz wybranych krajach UE, poznać prawne aspekty gospodarki w lasach prywatnych oraz kwestie związane z zakresem nadzoru nad lasami tej formy własności.
135,00 PLN
Przyrodnicze i gospodarcze aspekty produkcji i wykorzystania drewna – stan obecny i prognoza
Druk na życzenie
Opracowanie zawiera materiały IV Sesji Zimowej Szkoły Leśnej przy Instytucie Badawczym Leśnictwa, współorganizowanej przez Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych. Składają się na nie wykłady wygłoszone w blokach tematycznych: I. Cele, zakres i metody regulacyjnych instrumentów produkcji drewna, II. Produkcja, pozyskanie i dystrybucja drewna podstawową funkcją gospodarki leśnej, III. Wpływ pozaprodukcyjnych funkcji lasu i zmian klimatu, na produkcję i pozyskanie drewna, IV. Gospodarka leśna w łańcuchu leśno-drzewnym.
55,00 PLN
Roboty malarskie
Druk na życzenie
Dostępne w 24 godziny
W podręczniku omówiono procesy technologiczne w robotach malarskich, zasady wykonywania robót malarskich podstawowymi technikami.
55,30 PLN