Jesteś tutaj:
Strona główna »
Psychologia »
Edukacja w dwóch światach offline i online
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

Edukacja w dwóch światach offline i online

Psychologia

Cena: 30,00 PLN

Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-89966-19-3
Wydawnictwo: Partner
Autor: red. B. Szmigielska
Oprawa: Miękka


"Edukacja jest procesem wielowymiarowym i przebiega na wielu płaszczyznach. Proces ten nie daje się jednoznacznie opisać i wyjaśnić. Jeśli jeszcze przeniesiony jest on do świata wirtualnego, bądź zasoby tego świata włączone zostają w proces edukacji, zadanie to staje się bardzo trudne. Ale żyjąc w dobie internetu naukowcy mają obowiązek poznawać i opisywać jego rolę w edukacji. Taki cel starali się realizować wszyscy autorzy, niezależnie od tego czy dokonywali analiz teoretycznych, czy przedstawiali najnowsze wyniki badań własnych prowadzonych w różnych obszarach z zakresu psychologii internetu i edukacji. Lektura wszystkich tekstów pokazuje, że dychotomia offline i online w odniesieniu do edukacji nie istnieje."

dr hab. Barbara Szmigielska

"Książka jest cennym źródłem wiedzy o internecie jako platformie edukacji i instrumencie nauczania, z którego mogą czerpać Czytelnicy o różnych zainteresowaniach i oczekiwaniach, zarówno ci poszukujący inspiracji do wprowadzenia nowych metod nauczania, interesujący się nowymi technologiami i możliwościami edukacji, jak i wszyscy inni traktujący internet jako łatwo dostępną przyjazną w obsłudze i dobrze zaopatrzoną encyklopedię wiedzy o świecie. Autorzy wprowadzają Czytelnika w świat zaawansowanej technologii Web 2.0, pokazując nowe możliwości tkwiące w zdalnym nauczaniu. Porównują nauczanie rzeczywiste z wirtualnym, wskazując na korzyści i słabości każdego z nich, oraz omawiają zasady organizowania nauczania w sieci. Przybliżają również rolę internetu w nauczaniu nieformalnym. W tym przypadku obok niewątpliwych korzyści wskazują również na zagrożenia związane z uzależnieniem się od internetu czy wzrostem tzw. agresji elektronicznej."

dr hab. Anna Oleszkowicz
Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: Edukacja w dwóch światach offline i online, kupili również:

PISZĘ, BO CHCĘ! PORADNIK KREATYWNEGO PISANIA. JAK NAPISAĆ KSIĄŻKĘ?
Dystrybucja
Piszesz do szuflady? A może nigdy jeszcze nie pisałaś, ale zawsze o tym marzyłaś? Od dawna planujesz: „Napiszę, książkę, ale… - nie mam czasu, - nie jestem pewna, czy się uda, czy mam talent, - ciągle słyszę w swojej głowie głos mówiący: „Przestań, tylko się ośmieszysz, to nie dla ciebie”, - nie mam odpowiedniego wykształcenia, robię błędy ortograficzne, - inne.
68,00 PLN