Jesteś tutaj:
Strona główna »
Psychologia »
Zmierzch i upadek imperium Freuda
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

Zmierzch i upadek imperium Freuda

Psychologia

Cena: 40,00 PLN

Format: 145x208
Liczba stron: 176
Rok wydania: 2002
ISBN: 83-912803-3-0
Autor: Hans Eysenck
Wydawnictwo: Partner
Oprawa: Miękka


"Jest to książka wyjątkowa. Napisana z niezwykłą znajomością przedmiotu, bezkompromisowo i polemicznie. Sposób prowadzenia polemiki przez Eysencka przypomina czasem regułę Hitchcocka, że film kryminalny powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, po czym napięcie ma stopniowo narastać. Eysenck twierdzi, że poznanie prawdy o psychoanalizie wymaga przestrzegania kilku zasad. A jaka jest zasada pierwsza? Oto ona: "Nie wierz niczemu, co zostało napisane o Freudzie i psychoanalizie, szczególnie wtedy, gdy wyszło to spod pióra Freuda lub innych psychoanalityków. Najpierw sięgnij do odpowiednich źródeł i sprawdź, jak wyglądały fakty". Równie otwarcie sformułowane są pozostałe cztery zasady, z których jedna a nie trudno się domyślić dotyczy nikłych dowodów świadczących o skuteczności terapii psychoanalitycznej. Jest to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą zabierać głos na temat psychoanalizy."

Dr hab. Jerzy Siuta

"Profesor Hans Eysenck napisał swoją książkę nie dla specjalisty, lecz dla przeciętnego czytelnika. Może sięgnąć po nią z wielkim pożytkiem polski student i pracownik naukowy. W książce Eysencka nie ma niedomówień. Czytelnik wie, czego może się po niej spodziewać, bo już sam jej tytuł mówi za siebie. Być może ta publikacja zapoczątkuje serię przekładów najcelniejszych tytułów z zakresu analiz krytycznych psychoanalizy. Jeżeli zatem po tę książkę sięgną zagorzali psychoanalitycy, to tylko tacy o mocnych nerwach!"

Prof. dr hab. Ryszard Stachowski
Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: Zmierzch i upadek imperium Freuda, kupili również:

Gry szkoleniowe. Praktyczny przewodnik
Dystrybucja
Książka została wyróżniona w konkursie na Książę dla Trenera 2013! Celem tej książki jest zebranie i udostępnienie polskiemu czytelnikowi wiedzy o narzędziach szkoleniowych opartych o wykorzystanie gier.
35,00 PLN
Pomimo Parkinsona JESTEM
Dystrybucja
„To opowieść o moim życiu. Życiu, któremu od kilkunastu lat towarzyszy Choroba Parkinsona. O tym doświadczeniu chcę opowiedzieć”. Takim opisem „w pigułce” jest tytuł: „Pomimo Parkinsona Jestem”- bo ta niełatwa choroba nie przeszkodziła mi przejść 120 km szlakiem św. Jakuba do Santiago de Compostella, polecieć do Chin, ani znaleźć miłości życia. Niech ta moja „pisanina” natchnie otuchą chorych i da nadzieję ich bliskim.
28,34 PLN
Ustawienia systemowe w coachingu. Zasady, praktyka i zastosowanie.
Książka Johna Whittingtona to pozycja wyjątkowa na rynku książek o coachingu. Wyjątkowa zaś dlatego, że do tej pory niewiele było książek poświęconych zagadnieniu ustawień systemowych - konstelacji w ogóle, a zastosowaniu tej metody w procesach coachingowych w szczególności.
60,00 PLN