Jesteś tutaj:
Strona główna »
Historia »
Afera Joska Mitzenmachera. Tajemnice policji politycznej
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

Afera Joska Mitzenmachera. Tajemnice policji politycznej

Historia

Cena: 33,60 PLN

Format: 145x205
Liczba stron: 200
ISBN: 83-7339-043-X
Wydawnictwo: CB Agencja Wydawnicza
Autor: JACEK WILAMOWSKI, ANDRZEJ ZASIECZNY
Oprawa: Miękka


Tematem książki jest osoba Joska Mitzenmachera. Była to postać niezwykle barwna - prowokotor policyjny, agent wielu wywiadów, działający od początku lat 20. do 1947 r., kiedy to ślad po nim sie urywa.

W latach 30. Był najwyższym rangą w Komunistycznej Partii Polski informatorem policji politycznej. Podczas II wojny światowej pracował jako konsultat Gestapo ds. ruchu komunistycznego i ZSRR. Miał dobre kontakty z NKWD, ZWZ/AK oraz GL/AL. O tym, że nie był to byle kto świadczy fakt, że dwa obszerne artykuły poświęcił mu Władysław Gomułka. W najnowszej 30-tomowej Encyklopedii PWN poświęcono J. Mitzenmacherowi obszerne hasło.

Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: Afera Joska Mitzenmachera. Tajemnice policji politycznej, kupili również:

„Studia Geopolitica” , Rok (1) 2010/2011
Dystrybucja
Zasadniczym celem pisma, stworzonego przez Inicjatywę Wydawniczą „Politikon”, jest propagowanie osiągnięć z zakresu geopolityki oraz integracja środowiska geopolitycznego wokół określonych tematów, projektów naukowo-badawczych oraz konferencji monograficznych. Na czele zespołu redakcyjnego stanęli dr Robert Potocki i dr Wojciech Kazanecki.
34,00 PLN
Elementy Geopolityki i Geoekonomii w Badaniach Problemów Międzynarodowych
Druk na życzenie
Ze wstępu: Staraniem członków i sympatyków Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego powstało niniejsze opracowanie, będące próbą zebrania zróżnicowanych perspektyw naukowych, których wspólnym mianownikiem jest nawiązywanie w badaniu aktualnych problemów rangi międzynarodowej do elementów geopolityki i geoekonomii.
38,00 PLN
EUROPA ŚRODKOWA I WSCHODNIA Z PERSPEKTYWY FRANCUSKICH ŚRODOWISK EKSPERCKICH
Druk na życzenie
Cel badań, których owocem jest niniejsza książka, to określenie stopnia zainteresowania francuskich specjalistów w dziedzinie polityki międzynarodowej obszarem Europy Środkowej i Wschodniej. W szczególności skłania do refleksji sposób postrzegania tego regionu przez francuskie ośrodki analityczne i badawcze.
35,00 PLN
Geopolityka w świecie ponowoczesnym
Druk na życzenie
Pierwsza w Polsce monografia dotycząca tzw. geopolityki krytycznej.
48,00 PLN
Ulica Bednarska
Druk na życzenie
Dostępne w 24 godziny
Ulica Bednarska Jarosława Zielińskiego rozpoczyna nową serię monografii naszego wydawnictwa, poświęconą ulicom Warszawy.
21,00 PLN