Jesteś tutaj:
Strona główna »
Nauki społeczne, demografia, polityka »
Analiza efektywności systemu oceniania pracowników (na przykładzie TP S.A.)
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

Analiza efektywności systemu oceniania pracowników (na przykładzie TP S.A.)

Nauki społeczne, demografia, polityka

Cena: 36,75 PLN

Liczba stron: 114
Format: 170x240
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-60095-61-4
Autor: Maciej Krzemiński
Język: polski
Wydawnictwo: Promotor
Oprawa: Miękka


Druk na życzenie
Dostępne w 24 godziny
Stanowiąc istotny element zarządzania zasobami ludzkimi, ocenianie kadr jest ważne ze względu na szereg elementów. Stanowi wszak pomoc w rekrutacji, kierowaniu, motywacji oraz szkoleniu pracowników, co w efekcie wskazuje na jej istotną rolę na wielu etapach procesu zarządzania.
Budowa systemu przeglądu i oceny kadry zakłada podmiotową rolę pracownika w organizacji, a więc oceniany dyrektor lub kierownik musi mieć prawo przedstawienia swojej samooceny, która będzie brana pod uwagę przy ocenie przez zwierzchnika. Przyjęto zasadę, że oceny dokonuje bezpośredni przełożony. Aby można było uzyskać wiarygodny i porównywalny rezultat, do oceny wykorzystano specjalnie skonstruowane narzędzia.

Nie można również zaprzeczyć, że w konsekwencji ocen pracowniczych, tak sami pracownicy, jak i osoby nimi zarządzające mają jasność co do kondycji przedsiębiorstwa w obszarze zarządzania personelem. Ocena pracowników, rozumiana jako opinia wartościująca, powstająca w efekcie porównania obiektu oceny bądź jego wybranych cech z pewnym wzorcem lub innymi obiektami, wykorzystywana w celach analityczno-kontrolnych i decyzyjnych, dokonywana jest na każdym etapie aktywności zawodowej pracownika. Z procedurami oceniania ma się do czynienia przy przyjmowaniu pracownika do pracy, w trakcie jego zatrudnienia, a nawet przy odejściu pracownika z przedsiębiorstwa. Ocena stanowi, zatem nieodzowną czynność wchodzącą w zakres obowiązków każdego kierownika.
Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: Analiza efektywności systemu oceniania pracowników (na przykładzie TP S.A.), kupili również:

CENTRALNE OGRZEWANIE, WENTYLACJA, CIEPŁA I ZIMNA WODA ORAZ INSTALACJE GAZOWE W BUDYNKACH JEDNORODZINNYCH. Poradnik
Druk na życzenie
Czwarte wydanie poradnika gruntownie zmienione, uzupełnione i uaktualnione adresowane jest przede wszystkim do budujących i użytkujących domy jednorodzinne. Przedstawione w poradniku informacje nie wymagają specjalnego przygotowania technicznego, mają za zadanie ułatwić wybór, spośród proponowanych na rynku, systemów i wyrobów instalacyjnych.
47,00 PLN
KOMPENDIUM Rezydenta Biura Podróży
Druk na życzenie
Zwiedzaj świat, poznawaj ludzi i zarabiaj pieniądze. Wyobraź sobie: latem rezydujesz w Grecji, Turcji, a może w Hiszpanii; zimą pracujesz w Kenii, Tajlandii, a może na Sri Lance? Zostań rezydentem biura podróży i przeżyj przygodę życia. Kompendium Rezydenta Biura Podróży to przewodnik po zawodzie. Pokazuje tę profesję z różnych stron, na podstawie prawdziwych sytuacji. Krok po kroku informuje, jak zostać rezydentem i jak naprawdę wygląda ta praca.
34,90 PLN
Korespondencja handlowa i biurowość. Wzory pism, umów i dokumentów handlowych w języku polskim, angielskim i niemieckim
Druk na życzenie
Publikacja "Korespondencja handlowa i biurowość. Wzory pism, umów i dokumentów handlowych w języku polskim, angielskim i niemieckim" zawiera wzory pism i umów najczęściej spotykanych w obrocie gospodarczym, jak również podstawowe informacje z zakresu biurowości.
38,00 PLN
Krój i modelowanie odzieży lekkiej. Krawiectwo miarowo-usługowe
Druk na życzenie
Podano w niej technikę wykonywania form odzieży lekkiej stosowaną w krawiectwie miarowo-usługowym, z uwzględnieniem typowych form spódnic, spodni, bluzek, sukienek.
52,50 PLN
Ocenianie pracowników jako element podejmowania decyzji personalnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem (Telekomunikacją Polską S.A.)
Druk na życzenie
Celem tej pracy jest zastanowienie się, na ile wprowadzanie do zarządzania personelem ocen pracowniczych wpływa na postrzeganie firmy przez jej pracowników i staje się elementem motywującym do lepszej i bardziej wydajnej pracy.
31,50 PLN
Organizacja ratownictwa medycznego w Polsce
Druk na życzenie
Zapewnienie bezpieczeństwa stanowiło jedną z sił napędowych ewolucji społecznej, będąc fundamentem każdego ludzkiego działania. W tym celu od kilkunastu lat systemy ratownictwa, w tym także ratownictwa medycznego są rozbudowywane w wielu krajach. Ostatnia dekada ubiegłego wieku to także okres budowania w Polsce nowoczesnego systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego.
42,00 PLN
Podstawy infrastruktury transportu Wydanie drugie poprawione i uaktualnione
Druk na życzenie
Książka przeznaczona dla studentów studiów stacjonarnych (dziennych)i niestacjonarnych ( zaocznych) kierunek Transport. Również dla studentów innych specjalności, w których transport spełnia istotną rolę (np.logistyka,spedycja)oraz dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniami transportu.
35,00 PLN
Wojna polsko-rosyjska 1830 i 1831
Druk na życzenie
Jedno z największych dzieł polskiego piśmiennictwa historycznego – „Wojna polsko-rosyjska 1830 i 1831” płk. prof. Wacława Tokarza – stanowi ukoronowanie jego bogatego dorobku naukowego. Jest do dziś wzorcem wykorzystywania źródeł oraz odpowiedzialności we wnioskowaniu. Było prezentacją polskiego punktu widzenia wobec rosyjskiego dzieła gen, prof. Aleksandra K. Puzyrewskiego (Warszawa 1893) o niemal analogicznym tytule i na nie gorszym poziomie. Polski autor dysponował przewagą dorobku historiografii w ciągu około 40 lat. Obu badaczy łączy świadome użycie w tytule słowa „wojna”, zamiast polskiego potocznego „powstanie”, czy rosyjskiego „bunt”. Zgadzali się więc zasadniczo na uznanie wielkości opisywanego fenomenu historycznego; polemika dotyczyła szczegółów nieraz pierwszorzędnej zresztą wagi.
89,00 PLN
Zakaz konkurencji w prawie pracy
Druk na życzenie
W stosunkach pracy ścierają się ze sobą bardzo różne interesy, wśród których można wskazać interesy własne pracodawcy, interesy każdego z pracowników jak i interesy całej załogi, czy interesy publiczne (ogólnospołeczne). Oczywiście wszystkie te interesy są ze sobą ściśle powiązane i są od siebie w różnoraki sposób zależne, ale nie można zapominać, iż każdy z nich jest jednak interesem odrębnym. Niewątpliwie bardzo ważne jest, aby wszystkim pracownikom przyświecał jeden wspólny cel, na przykład właśnie w postaci ochrony interesów gospodarczych pracodawcy i aby był on realizowany wspólnym wysiłkiem.
36,75 PLN
Zintegrowany system ratowniczy w Polsce
Druk na życzenie
Celem powstania niniejszej publikacji było opracowanie założeń, jakie powinien spełniać nowoczesny i zintegrowany system ratowniczy w Polsce.
42,00 PLN