Jesteś tutaj:
Strona główna »
Prawo »
Klauzule abuzywne w umowach deweloperskich
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

Klauzule abuzywne w umowach deweloperskich

Prawo

Cena: 36,75 PLN

Format: 170x240
Rok wydania: 2012
Liczba stron: 82
ISBN: 978-83-60095-62-1
Autor: Kuzmanow Stanisław
Język: polski
Wydawnictwo: Promotor
Oprawa: Miękka


Druk na życzenie
Coraz większa ilość zawieranych umów deweloperskich oraz powszechność zjawiska umieszczania w nich przez deweloperów niedozwolonych postanowień umownych, przy jednoczesnym braku regulacji w polskim ustawodawstwie umowy deweloperskiej, a za razem małej ilości opracowań dotyczących klauzul abuzywnych, powodują konieczność opisania tych zagadnień bardziej precyzyjnie. Z punktu widzenia ochrony interesów konsumentów rynku deweloperskiego, istnieje na polskim gruncie prawa pilna potrzeba stworzenia odrębnej regulacji obejmującej umowę deweloperską. W celu lepszej przejrzystości systemu prawnego, najbardziej pożądane byłoby umieszczenie tych przepisów w Kodeksie cywilnym. Zwiększyłoby to dostępność przepisów, a także podkreśliłoby fakt, iż umowa deweloperska wchodzi w chwili obecnej w podstawowy kanon umów powszechnie zawieranych.

Odnosząc się do zagadnienia klauzul abuzywnych, skupiono się na rynku deweloperskim, którego umowy występują w obrocie prawnym w dzisiejszych czasach bardzo często i które nierzadko objęte są licznymi krzywdzącymi dla konsumentów postanowieniami. Dokonano tego, poczynając od przybliżenia charakteru umowy deweloperskiej, prób jej zdefiniowania oraz omówienia poszczególnych jej elementów. Skupiono się poza tym, na typowych dla tego rodzaju umów, przykładach sporządzanych przez deweloperów istotnych wad umów w postaci klauzul abuzywnych, dotyczących np. odbioru lokalu czy sposobu obliczania jego powierzchni.
Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: Klauzule abuzywne w umowach deweloperskich, kupili również:

Meble tapicerowane - Produkcja rzemieślnicza i naprawy
Druk na życzenie
"Meble tapicerowane - Produkcja rzemieślnicza i naprawy" to książka polecana uczniom i nauczycielom szkół zasadniczych, uczestnikom kursów w ZDZ, początkującym tapicerom oraz tapicerom mającym już pewne doświadczenie i pragnącym podjąć działalność gospodarczą w branży tapicerskiej.
37,30 PLN
O wychowaniu dziecka z punktu widzenia wiedzy duchowej
Druk na życzenie
Odświeżenie nieco już zapomnianej, ale wciąż aktualnie brzmiącej koncepcji pedagogicznej Rudolfa Steinera. Autor oparł swą metodę wychowania na przekonaniu o konieczności zrozumienia, kim jest człowiek. Doskonała lektura, w której nadal obowiązujące (mimo upływu 90 lat) poglądy przeplatają się z kontrowersyjnym już dziś sposobem myślenia.
18,00 PLN
Podstawy analizy technicznej
Druk na życzenie
Najbardziej znane na świecie obok Analizy technicznej Murphy'ego opracowanie dotyczące tej tematyki.
158,55 PLN
Pokochać siebie
Dystrybucja
Autorka zaprasza Czytelników do podjęcia trudu przewartościowania obrazu samego siebie, twórczego poszukiwania możliwości zmiany własnej kondycji psychicznej, w konsekwencji - do budowania poczucia własnej wartości. "Myślenie o sobie może dodawać Ci skrzydeł, a może je obcinać. Może być motorem, który dostarcza Ci energii do życia (...) a może być kulą u nogi, bagażem, z powodu którego wszystko przychodzi Ci z trudem, rzadko coś się udaje, a marzenia nie spełniają się nigdy. Najczęściej myślimy o sobie źle, chociaż zwykle nie przyznajemy się do tego przed ludźmi, a nawet przed sobą."
27,90 PLN
Rola Internal Public Relations w kreowaniu wizerunku przedsiębiorstwa
Druk na życzenie
Komunikowanie, to kluczowy element warunkujący efektywne i sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstwa, stanowiący integralne ogniwo procesu zarządzania. Jego istota polega na wymianie informacji między jednostkami lub grupami. Otwarta i rzetelna komunikacja wewnętrzna jest jednym z determinantów skutecznego marketingu personalnego firmy.
35,00 PLN
Rynek niskokosztowych przewozów lotniczych a rozwój sektora turystyki
Dystrybucja
W książce zaprezentowano zagadnienia teoretyczne dotyczące rynków usług transportowych i turystycznych oraz zachodzące na nich relacje ekonomiczne. Przedstawiono genezę i rozwój lotniczych przewoźników niskokosztowych i hybrydowych, procesy deregulacji i liberalizacji rynku przewozów lotniczych oraz międzysegmentową rywalizację. Zaprezentowano także wyniki badań wpływu przewozów niskokosztowych na rozwój portów regionalnych i aktywizację ruchu turystycznego, konkurencję pomiędzy lotniskami oraz znaczenie rozwoju turystyki w procesie zwiększenia natężenia ruchu lotniczego w portach regionalnych Polski.
37,00 PLN
Spotkałam kiedyś prawdziwego hipstera
To powieść z "kluczem", której fabuła jest oparta na niezbyt odległych wydarzeniach z przeszłości Polski oraz jej teraźniejszości, gdzie fakty przeplatają się fikcją, a wątek kryminalny przeplata się z wątkiem miłosnym.
35,00 PLN
Stolarstwo cz. 1. Technologia
Druk na życzenie
Podręcznik dla uczniów zasadniczych szkół zawodowych, zawód stolarz. Zawiera podstawowe wiadomości dotyczące drewna, jego budowy, właściwości, gatunków i wad oraz produkcji półfabrykatów z drewna i tworzyw drzewnych.
53,60 PLN
Stolarstwo cz. 2. Technologia
Druk na życzenie
W podręczniku omówiono połączenia z drewna i tworzyw drzewnych stosowane w wyrobach stolarskich, konstrukcje mebli i stolarki budowlanej, maszynową obróbkę drewna i tworzyw drzewnych oraz klejenie i oklejanie w pracach stolarskich, a także zagadnienia technologiczne produkcji mebli i stolarki budowlanej.
54,60 PLN