Jesteś tutaj:
Strona główna »
Ekonomia, biznes, zarządzanie »
UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE I NA ŻYCIE. STAN I PERSPEKTYWY
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE I NA ŻYCIE. STAN I PERSPEKTYWY

Ekonomia, biznes, zarządzanie

Cena: 35,90 PLN

Format: 145x204
Rok wydania: 2004
Liczba stron: 248
ISBN: 83-7405-154-X
Wydawnictwo: AHE Łódź
Język: polski
Autor: WORACH-KARDAS Halina
Oprawa: Miękka


Druk na życzenie
Niniejsza praca jest wynikiem badań, których treść koncentruje się na wybranych zagadnieniach, ukazując szerokie spektrum poglądów na rolę ubezpieczenia
społecznego i ubezpieczeń na życie w Polsce, a także w krajach Unii Europejskiej. Warto podkreślić, że punktem wyjścia dla prezentowanych rozważań jest reforma systemu zabezpieczenia społecznego, a w szczególności ubezpieczenia emerytalne

Praca została podzielona na dwie części, z których pierwsza koncentruje się na ubezpieczeniach społecznych, druga zaś na ubezpieczeniach na życie.
Demograficzne starzenie się ludności sprawia, że kwestie zabezpieczenia społecznego i świadczeń emerytalnych dotyczą obecnie coraz większej liczby osób. Dzieje się tak z kilku powodów: coraz więcej osób dożywa wieku emerytalnego, okres starości wydłuża się, istnieje skłonność do wczesnego przechodzenia na i emeryturę. W niniejszej pracy kwestiom tym poświęcono część I, zorientowaną na wyzwania, jakie proces starzenia się ludności niesie dla polityki społecznej i systemu zabezpieczenia emerytalnego. W problematyce tej mieści się także kwestia ubezpieczeń zdrowotnych, systemu finansowania opieki zdrowotnej, a także świadczeń z tytułu niezdolności do pracy.
Od dłuższego czasu w systemie opieki zdrowotnej występuje poszukiwanie:
optymalnego modelu ochrony zdrowia, gwarantującego bezpieczeństwo zdrowotne i społeczeństwa. W polskim systemie ochrony zdrowia zaczynają się pojawiać zasady rynkowe, trwa poszukiwanie wzorca, którego wdrożenie mogłoby przynieść rozwiązania najbardziej korzystne dla ubezpieczonych.
Problematyce ubezpieczeń zdrowotnych, w różnych jej aspektach, poświęcono trzy artykuły. Dotyczą one kolejno ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce, standardów zabezpieczenia społecznego na wypadek ryzyka choroby w Unii Europejskiej oraz systemu finansowania opieki zdrowotnej.
Ubezpieczenia na życie pełnią ważną rolę uzupełniającą w stosunku do systemu ubezpieczeń społecznych.
Część II niniejszej monografii dotyczy zatem organizacji polskiego rynku ubezpieczeniowego, aktualnych zmian w uregulowaniach prawnych tego rynku, świadomości ubezpieczeniowej. Wiele miejsca poświęcono w tej części ubezpieczeniom na życie zarówno w naszym kraju, jak też w Unii Europejskiej.
Poruszana problematyka odnosi się nie tylko do teorii, ale i do praktyki ubezieczeniowej. Przekazując niniejszą książkę do rąk Czytelników, mamy nadzieje, że zawarte w niej treści wzbudzą zainteresowanie wszystkich, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ubezpieczeń, a więc zarówno specjalistów reprezentujących tę dziedzinę, jak i studentów.
Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE I NA ŻYCIE. STAN I PERSPEKTYWY, kupili również:

„Łupaszka” „Młot” „Huzar” Działalności 5 i 6 Brygady Wileńskiej AK 1944-1952
Druk na życzenie
Autorzy w efekcie długotrwałych badań opracowali pierwszą bodaj, tak szczegółową i dokładną monografię jednego z najważniejszych zgrupowań polskiej antykomunistycznej partyzantki okresu lat powojennych.
145,95 PLN
100  Przełęczy Alpejskich na Motocyklu
100 przełęczy alpejskich na motocyklu to pierwszy w Polsce przewodnik motocyklowy po alpejskich trasach. Jest on polskim wydaniem znanej, cieszącej się w Niemczech niemalże kultową sławą książki pt. 100 Alpenpässe mit dem Motorrad. Autorem jest motocyklowy podróżnik, dziennikarz i fotograf Heinz E.Studt.
59,90 PLN
ARTETERAPIA w medycynie i edukacji
Druk na życzenie
Czy można już mówić o ukształtowaniu się zawodu arteterapeuty? – Jaki powinien być jego wzorzec (model) profesjonalny? – Na jakie podstawowe problemy napotykają w swojej pracy arteterapeuci, instytucje i osoby kształcące arteterapeutów?
53,00 PLN
Blachy fałdowe w budownictwie stalowym
Druk na życzenie
W drugim, zmienionym i uzupełnionym wydaniu książki, przedstawiono zagadnienia projektowania i obliczania nowoczesnych konstrukcji stalowych.
39,90 PLN
Botanika. Jedność i różnorodność roślin
Druk na życzenie
Jest to pierwsze kompendium botaniki na poziomie gimnazjum. W książce są zebrane podstawowe wiadomości z zakresu anatomii, fizjologii oraz systematyki roślin, podane w przystępnej formie dla młodego Czytelnika. Książka zawiera także wiadomości o glonach, grzybach i porostach.
48,30 PLN
Domy jednorodzinne. Konstruowanie i obliczanie
Druk na życzenie
W książce ujęto całość zagadnień dotyczących projektowania konstrukcyjnego i wykonawstwa w budownictwie jednorodzinnym w świetle obowiązujących norm i przepisów budowlanych.
61,95 PLN
Efekt inskrypcji. Jacques Derrida i literatura
Druk na życzenie
Michał Paweł Markowski (ur. 1962), pracuje w Instytucie Filologii Polskiej UJ. Autor książki Nietzsche: filozofia interpretacji, tłumacz (m.in. tekstów Barthesa, Blanchota, Derridy, Kristevej, Levinasa, Lyotarda, Rorty'ego oraz książki P. Bondanelli, Umberto Eco. Semiotyka, literatura, kultura masowa), współredaktor 3 tomu Sztuki interpretacji.
58,00 PLN
Egipt zapomniany, czyli Michała hr. Tyszkiewicza dziennik podróży do Egiptu i Nubii (1861-62)
Druk na życzenie
Rewelacyjna, pełna żywych obrazów, autentyczna relacja polskiego arystokraty z wyprawy do Egiptu, jakiego nie można już zobaczyć.
47,25 PLN
Fryzjerstwo
Druk na życzenie
Autor przedstawia w niej techniki i metody pracy fryzjera damskiego i męskiego, ze szczególnym zaakcentowaniem umiejętnego stosowania najnowszych technik trwałej ondulacji, barwienia i rozjaśniania oraz pielęgnowania włosów i skóry głowy.
45,20 PLN
Ilustrowany przewodnik po Warszawie. Reprint z 1892 r.
Druk na życzenie
Dostępne w 24 godziny
"Dużo wydajemy roczników ogólnych, ale specjalnych nie wiele się ukazuje. Częściej prowincja myśli o własnych rocznikach. Warszawa zarzucona jest wieloma, ale przeważnie roczniki te są ogólnego znaczenia. Wniknąwszy w główną potrzebę, przystępujemy do wydawnictwa specjalnego rocznika miasta Warszawy – i dziś stajemy z pierwszą naszą pracą, - „Przewodnik po Warszawie” jest zapowiedzią większego dzieła poświęconego specjalnie naszemu miastu."
38,00 PLN
Jak modlą się żydzi. Antologia modlitw
Druk na życzenie
Antologia zawiera wszystkie rodzaje modlitw judaizmu i daje wyraz postawie modlitewnej,
25,00 PLN
Jaskółczym szlakiem
Druk na życzenie
Klasyka prozy
37,00 PLN