Jesteś tutaj:
Strona główna »
Kultury obce »
Cóż wam pozostało? Losy Palestyńczyków na podstawie prozy Gassana Kanafaniego
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

Cóż wam pozostało? Losy Palestyńczyków na podstawie prozy Gassana Kanafaniego

Kultury obce

Cena: 32,00 PLN

Format: 146x206
Rok wydania: 2002
Liczba stron: 212
ISBN: 83-88238-93-0
Wydawnictwo: Akademickie Dialog
Autor: Al-Khatib Małgorzata
Język: polski
Oprawa: Miękka


Druk na życzenie
Książka jest prezentacją rzeczywistości palestyńskiej do lat 70-tych XX wieku, ujętą na podstawie twórczości najwybitniejszego prozaika palestyńskiego Ğassāna Kanafāniego.

Autorka prezentuje twórczość tego pisarza na tle historii Palestyńczyków. Szczególne ważny jest tu obraz stosunków żydowsko-palestyńskich i izraelsko-palestyńskich, oddający wiernie konflikty, do jakich dochodzi między obiema społecznościami. Niniejsza pozycja – oparta na oryginalnych źródłach arabskich – stanowi istotny wkład do przedstawienia polskiemu odbiorcy obiektywnego obrazu tego konfliktu.
Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: Cóż wam pozostało? Losy Palestyńczyków na podstawie prozy Gassana Kanafaniego, kupili również:

100 Testów z gramatyki angielskiej (POZIOM WG CEF: B2-C1)
Dystrybucja
100 TESTÓW Z GRAMATYKI ANGIELSKIEJ to doskonale znany uczniom, studentom i nauczycielom obszerny wybór egzaminacyjnych zadań testowych na poziomie od średniozaawansowanego do zaawansowanego.
50,00 PLN
Ciastkarstwo. Technologia dla szkół zasadniczych
Druk na życzenie
W książce przedstawiono klasyfikację i zasady sporządzania różnego rodzaju ciast, kremów, mas oraz innych półproduktów ciastkarskich (pomad, syropów, glazur, polew, galaretek oraz przetworów), omówiono zasady zdobienia i dekorowania wyrobów, ich ocenę jakościową oraz przedstawiono schematy produkcji różnego rodzaju ciast, wafli i lodów.
59,90 PLN
Gramatyka języka amharskiego
Druk na życzenie
Podręcznik zagadnień gramatycznych (i komentarzy) oraz ćwiczeń do nauki języka amharskiego.
33,00 PLN
Język perski
Druk na życzenie
Język perski jest oficjalnym i urzędowym językiem Iranu. Posługuje się nim nie tylko 30 mln Irańczyków w samym Iranie, ale także mniejszości narodowe w krajach sąsiednich. Należy do rodziny języków indoeuropejskich. Przejął od Arabów alfabet i zapożyczył wiele słów z ich języka.
25,00 PLN
Język suahili
Druk na życzenie
Suahili należy do grupy języków bantu. Pełni funkcje języka oficjalnego w Kenii i Tanzanii. W innych krajach Afryki Wschodniej jest językiem kontaktowym różnych grup etnicznych.
29,90 PLN
Joga i Modlitwa Jezusowa
Druk na życzenie
O. Thomas Matus (ur. 1940) jest Amerykaninem polskiego pochodzenia i mnichem kamedulskim z klasztoru Big Sur w Kaliforni. Od lat mieszka we Włoszech w eremie Camaldoli w pobliżu Arezzo i wykłada zagadnienia dialogu międzyreligijnego w Instytucie Monastycznym benedyktyńskiego Ateneum św. Anzelma w Rzymie.
36,50 PLN
KOMA
Dystrybucja
Jedno z najgłośniejszych zabójstw na świecie. Historia oparta na autentycznych wydarzeniach. Pewien wrocławianin zostaje bestialsko zamordowany. Początkowo policji nie udaje się znaleźć mordercy. Po pięciu latach śledczy trafiają jednak na ślad pewnej książki.
32,95 PLN
Konstrukcja i modelowanie odzieży ciężkiej
Druk na życzenie
Omówiono w nim zasady konstrukcji i modelowania odzieży ciężkiej damskiej i dziewczęcej oraz męskiej i chłopięcej dla różnych typów figur.
63,00 PLN
Krew na stadionach
Dystrybucja
Pierwsza powieść na polskim rynku wydawniczym, tak mocno osadzona w realiach świata fanatyków piłkarskich.
30,00 PLN
Krój i modelowanie odzieży lekkiej. Krawiectwo miarowo-usługowe
Druk na życzenie
Podano w niej technikę wykonywania form odzieży lekkiej stosowaną w krawiectwie miarowo-usługowym, z uwzględnieniem typowych form spódnic, spodni, bluzek, sukienek.
52,50 PLN
Kultura żywienia dawnych i współczesnych Asyryjczyków
Druk na życzenie
Jest to pierwsze w języku polskim i oryginalne w skali światowej studium poświęcone historii, tradycji i technologii kulinarnej ludności asyryjskiej.
65,90 PLN
Meble tapicerowane - Produkcja rzemieślnicza i naprawy
Druk na życzenie
"Meble tapicerowane - Produkcja rzemieślnicza i naprawy" to książka polecana uczniom i nauczycielom szkół zasadniczych, uczestnikom kursów w ZDZ, początkującym tapicerom oraz tapicerom mającym już pewne doświadczenie i pragnącym podjąć działalność gospodarczą w branży tapicerskiej.
37,30 PLN