Jesteś tutaj:
Strona główna »
Literatura obcojęzyczna »
Polacy w Nigerii. Tom III
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

Polacy w Nigerii. Tom III

Literatura obcojęzyczna

Cena: 59,90 PLN

Format: 165x235
Rok wydania: 2000
Liczba stron: 378
ISBN: 83-88238-40-X
Wydawnictwo: Akademickie Dialog
Język: polski
Autor: Praca zbiorowa
Oprawa: Miękka


Druk na życzenie
Trzeci tom serii, pod redakcją Zygmunta Łazowskiego i Jerzego Wójcika łączy cechy dwóch poprzednich tomów, ale w odniesieniu tylko do jednej, szeroko pojętej grupy zawodowej, jaką tworzą budowniczowie.

Poza informacjami oraz dokumentacją obecności i działalności polskich budowniczych, kolejny tom dostarcza solidnej wiedzy o Nigerii i jej mieszkańcach. W książce można znaleźć wiele szczegółów etnograficznych, opisów krajobrazów i architektury.


Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: Polacy w Nigerii. Tom III, kupili również:

Arabskie teksty liturgiczne w przekładzie na język polski Zagadnienia gramatyczne na materiale chutb świątecznych
Druk na życzenie
Książka omawia unikalne w historii języka polskiego przekłady arabskiego piśmiennictwa religijnego, osadzone w kresowej polszczyźnie z epoki "państw Pasków", interesujące z punktu widzenia tak arabisty lub turkologa jak i polonisty. Stanowią one dokument zarówno historyczno-językowy jak i kulturowy, ukazując, na gruncie języka, międzyetniczną i międzyreligijną symbiozę znamienną dla wschodnich rubieży dawnej Rzeczpospolitej.
38,00 PLN
Caraimica. Prace karaimoznawcze
Druk na życzenie
Materiały i dokumenty pomieszczone w książce są przeznaczone nie tylko dla specjalistów turkologów, lecz szerszego kręgu czytelników pragnących poznać dzieje tej mało znanej grupy etniczno-językowej naszego Orientu.
52,00 PLN
Euscaro-Caucasica Historical and Comparative Studies on Kartvelian and Basque
Druk na życzenie
Wybór prac na temat pochodzenia, struktury i historii języka baskijskiego i jego związków z językami kaukazkimi, autorstwa wybitnego polskiego uczonego, kaukazologa, profesora Uniwersytetu Warszawskiego.
34,90 PLN
Literatura arabska. Dociekania i prezentacje. 1. Orientalizm romantyczny. Arabski romans rycerski
Druk na życzenie
Zbiór prac naukowych prezentujących dorobek Zakładu Arabistyki i Islamistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwszy tom zawiera studia nad sztuką przekładową romantyków polskich oraz przekład arabskiego romansu rycerskiego Opowieść o Az-Zirze Salimie.
39,90 PLN
Nowa polityka gospodarcza w krajach przechodzących proces liberalizacji gospodarczej
Druk na życzenie
Praca zapoznaje czytelników z przekształceniami struktur gospodarczych wybranych krajów - Polski, Brazylii, Chin, Chile - zagrożonych nierównowagą wewnętrzną i zewnętrzną.
34,90 PLN
Polacy w Nigerii. Tom II
Druk na życzenie
Uzupełnienie pierwszej, faktograficznej części bardziej osobistymi relacjami polskich specjalistów i ich rodzin z pobytu na kontrakcie w Nigerii w latach 60. i 70.
46,00 PLN
Polacy w Nigerii. Tom IV
Druk na życzenie
Podtytuł książki - "Polacy w krajach Afryki Zachodniej" - wskazuje, że zakres tematyczny tego tomu różni się od poprzednich. Różni się też jego formuła - poza informacjami dotyczącymi Polaków w krajach Afryki Zachodniej przedstawione zostały obecne stosunki polityczne i gospodarcze Polski z tymi krajami oraz perspektywy rozwoju tych relacji w nowym stuleciu.
75,00 PLN
Polska w oczach francuskich kół rządowych w latach 1924-1939
Druk na życzenie
Pionierska próba odpowiedzi na pytanie co o Polsce międzywojennej myślały ówczesne francuskie elity polityczne. Na podstawie nowych, często tajnych i poufnych materiałów źródłowych autorka zweryfikowała tradycyjny "dotychczasowy" obraz stosunków polsko-francuskich.
55,00 PLN
Šafi’ Ibn Ali’s Biography of the Sultan Qalawun
Druk na życzenie
Książka składa się z dwóch części. Część pierwsza to rozległy komentarz historyczno- krytyczny do źródła narracyjnego, czyli tekstu biografii siódmego sułtana z dynastii Mameluków - al-Mansura Qalawuna autorstwa Safi’ego Ibn Ali. W części drugiej jest zawarty tekst krytyczny zabytku (w języku arabskim), zaopatrzony w indeks i objaśnienia. Książka została napisana w języku angielskim.
69,90 PLN
Ukraińskie Beskidy Wschodnie Tom II
Druk na życzenie
Kontynuacja cyklu zapoczątkowanego przed rokiem Monografią krajoznawczą Ukraińskich Beskidów Wschodznich i pierwszą częścią przewodnika. Kolejny tomik zachęca do wędrówek po takich szlakach, jak: Beskidy Pokuckie, Bieszczady Wschodznie, Swidowiec, Połonina Krasna, Borżawa i po beskidzkich szlakach wodnych.
29,90 PLN