Jesteś tutaj:
Strona główna »
Historia »
Zapiski o Ameryce Łacińskiej
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

Zapiski o Ameryce Łacińskiej

Historia

Cena: 27,00 PLN

Format: 148x210
Rok wydania: 2014
Liczba stron: 262
ISBN: 978-83-64125-03-4
Wydawnictwo: Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych
Język: polski
Autor: Tomasz Skowronek
Oprawa: Miękka


Dystrybucja
Z recenzji:
Literatura latynoska w Polsce była popularna w latach siedemdziesiątych XX w. Wówczas w kraju nad Wisłą można było z łatwością wczuć się w sytuację narodów tej „Europejskiej peryferii” pokolonialnej, uzależnionej od supermocarstwa, znajdującej się pod batutą generalicji.

Czasy te minęły, a wraz z końcem świata dwubiegunowego empatia ta uległa zapomnieniu, mimo globalizacji i ujednolicenia módoraz gustów.
Niniejsza książka pomaga na nowo odkryć kontynent, który wpływa coraz
bardziej na losy świata. Autor opisuje w niej sytuację, problemy i marzenia Latynosów dnia dzisiejszego w sposób zrozumiały dla polskiego czytelnika. Powoli zaznajamia nas z punktem widzenia ludzi mieszkających na tej olbrzymiej przestrzeni, umiejscowionej między murem ustawionym przez „Wuja Sama” na granicy meksykańskiej, aż po Ziemię Ognistą. Historia, gospodarka, kultura, Indianie, meandry życia politycznego…
Autor nie ignoruje żadnych czynników istotnych dla społeczeństw, których
korzenie nie są znowu aż tak odległe od naszych. Prezentuje je we właściwych proporcjach. Można powiedzieć, że pomaga nam jak gdyby wejść spokojnie do domu dawno nieodwiedzanego przyjaciela.
prof. dr hab. Bruno Drwęski

Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: Zapiski o Ameryce Łacińskiej, kupili również:

100 Testów z gramatyki angielskiej (POZIOM WG CEF: B2-C1)
Dystrybucja
100 TESTÓW Z GRAMATYKI ANGIELSKIEJ to doskonale znany uczniom, studentom i nauczycielom obszerny wybór egzaminacyjnych zadań testowych na poziomie od średniozaawansowanego do zaawansowanego.
50,00 PLN
Ćwiczenia testowe do części pisemnej. Olimpiada Języka Angielskiego.
Dystrybucja
"Ćwiczenia testowe do części pisemnej" to druga z serii książek opracowanych z myślą o osobach przygotowujących się do Olimpiady Języka Angielskiego. Publikacja stanowi zbiór typowych ćwiczeń wykorzystywanych w testach pisemnych wszystkich trzech etapów Olimpiady pogrupowanych według rodzajów zadań.
45,00 PLN
Dzieci w konfliktach zbrojnych
Dystrybucja
Z recenzji: Zjawisko występowania dzieci żołnierzy stanowi szczególny rodzaj zagrożenia dla bezpieczeństwa dzieci we współczesnych konfl iktach, zwłaszcza w krajach trzeciego świata.
19,90 PLN
Etyka
Dystrybucja
Dostępne w 24 godziny
Książka jest przeznaczona dla wszystkich twórczych nauczycieli nauczania zintegrowanego, chcących uatrakcyjnić swoje lekcje i rozszerzyć je o nowe, niekonwencjonalne zajęcia.
29,99 PLN
Fale Tunisami
Dystrybucja
Pojęcie „Tunisami” rozpowszechnione na obszarze frankofońskim, nieznane szerzej polskiemu czytelnikowi, jest synonimem określenia Arabska Wiosna, która rozpoczęła się w sposób symboliczny „Jaśminową Rewolucją” w Tunezji.
47,00 PLN
Ideopolityka 3(2/2013)
Dystrybucja
Maoistowska wizja sprawiedliwego społeczeństwa kojarzyła zarówno azjatyckie tradycje wiejskich komun, jak i ultrarewolucyjne pragnienie osiągnięcia komunizmu w ciągu jednego pokolenia.
15,00 PLN
Łysek z pokładu Idy
Dystrybucja
Łysek z pokładu Idy" to nowela mówiąca o przyjaźni między człowiekiem izwierzęciem. Tytułowym bohaterem jest tu Łysek - koń ciągnący wózki zwęglem w kopalni. Zwierzę, przebywające stale pod ziemią, dla któregojedynym światłem był wątły ognik lampki górniczej, narażone zostało naślepotę.
7,99 PLN
Najlepsze odpowiedzi na 201 najczęściej zadawanych pytań w rozmowie kwalifikacyjnej
Dystrybucja
Dostępne w 24 godziny
Dzisiejszy rynek pracy to tysiące wykwalifikowanych kandydatów walczących o nieliczne dostępne stanowiska. Pokonaj swoich konkurentów i dowiedz się, jak z powodzeniem przejść przez sito, korzystając z Najlepszych odpowiedzi na 201 najczęściej zadawanych pytań w rozmowie kwalifikacyjnej – podstawową broń w procesie poszukiwania pracy. Dowiedz się, jak znaleźć właściwe odpowiedzi na trudne, prowokujące lub zaskakujące pytania, których potencjalni pracodawcy mogą użyć do odsiewania kandydatów.
39,90 PLN
NARÓD I RELIGIA W PAŃSTWIE SŁOWACKIM W LATACH 1939–1945
Dystrybucja
Narodziny nowoczesnej państwowości słowackiej przypadły na okres, który w Polsce powszechnie kojarzony jest z katastrofą II wojny światowej.
29,00 PLN
Obsesja liczb pierwszych
Dystrybucja
„Obsesja liczb pierwszych” Johna Derbyshire`a to książka popularyzująca największy nierozstrzygnięty dotąd problem matematyki współczesnej, słynną hipotezę Riemanna. Autor przedstawia zarówno genezę powstania hipotezy, jak i wysiłki zmierzające do znalezienia jej potwierdzenia lub obalenia, wysiłki poczynione przez najlepszych matematyków w ciągu ostatnich 150 lat. John Derbyshire barwnie opisał wiele kwestii matematycznych związanych z tą hipotezą w kontekście historycznym.
49,00 PLN
Polityka Bezpieczeństwa 1 (1/2013)
Dystrybucja
Religijny syjonizm jest współczesnym odłamem ortodoksyjnego judaizmu, którego doktryna opiera sie na przekonaniu o nierozerwalności żydowskiej myśli narodowej i religii.
19,90 PLN
POTĘGOMETRIA
Dystrybucja
Mają Państwo przed sobą pierwszy tom innowacyjnego dzieła Ośrodka Badań Potęgometrycznych „Potęgometria” poświęconego teoretycznym i praktycznym zagadnieniom modelowania, symulowania, prognozowania i oceny międzynarodowego układu sił. Wychodzimy od znanej tezy Raymonda Arona, wg którego najważniejszą cechą każdego systemu międzynarodowego jest układ sił.
29,90 PLN