Jesteś tutaj:
Strona główna »
Geopolityka »
EUROPA ŚRODKOWA I WSCHODNIA Z PERSPEKTYWY FRANCUSKICH ŚRODOWISK EKSPERCKICH
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

EUROPA ŚRODKOWA I WSCHODNIA Z PERSPEKTYWY FRANCUSKICH ŚRODOWISK EKSPERCKICH

Geopolityka

Cena: 35,00 PLN

Format: 148x210
Rok wydania: 2013
Liczba stron: 252
ISBN: 978-83-935566-4-9
Wydawnictwo: Instytut Geopolityki
Autor: Mateusz Hudzikowski
Język: polski
Oprawa: Miękka


Druk na życzenie
Cel badań, których owocem jest niniejsza książka, to określenie stopnia zainteresowania francuskich specjalistów w dziedzinie polityki międzynarodowej obszarem Europy Środkowej i Wschodniej. W szczególności skłania do refleksji sposób postrzegania tego regionu przez francuskie ośrodki analityczne i badawcze.

Specjaliści z Francji prezentują stanowisko, które wiele mówi o nich samych, ale także o Europie Środkowej i Wschodniej. Ich punkt widzenia jest interesujący jako źródło wiedzy o francuskich badaniach stosunków międzynarodowych i o wzajemnym postrzeganiu rządów i społeczeństw. Niewątpliwie aktualnymi tematami - z powodu bieżących wydarzeń na Ukrainie - są dla francuskich ekspertów dalsze losy integracji europejskiej, kolejne rozszerzenia UE na wschód oraz rola Rosji w Eurazji i na świecie.
Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: EUROPA ŚRODKOWA I WSCHODNIA Z PERSPEKTYWY FRANCUSKICH ŚRODOWISK EKSPERCKICH, kupili również:

„Studia Geopolitica” , Rok (1) 2010/2011
Dystrybucja
Zasadniczym celem pisma, stworzonego przez Inicjatywę Wydawniczą „Politikon”, jest propagowanie osiągnięć z zakresu geopolityki oraz integracja środowiska geopolitycznego wokół określonych tematów, projektów naukowo-badawczych oraz konferencji monograficznych. Na czele zespołu redakcyjnego stanęli dr Robert Potocki i dr Wojciech Kazanecki.
34,00 PLN
Afera Joska Mitzenmachera. Tajemnice policji politycznej
Tematem książki jest osoba Joska Mitzenmachera. Była to postać niezwykle barwna - prowokotor policyjny, agent wielu wywiadów, działający od początku lat 20. do 1947 r., kiedy to ślad po nim sie urywa.
33,60 PLN
Ejszyszki t.1
Druk na życzenie
Niniejsza książka, powstała pod redakcją Marka Jana Chodakiewicza, jest pierwszą w Polsce pracą historyczną na temat rzeczywistego przebiegu zajść w Ejszyszkach.
37,80 PLN
Ejszyszki t.2
Druk na życzenie
Niniejsza książka, powstała pod redakcją Marka Jana Chodakiewicza, jest pierwszą w Polsce pracą historyczną na temat rzeczywistego przebiegu zajść w Ejszyszkach.
38,59 PLN
Elementy Geopolityki i Geoekonomii w Badaniach Problemów Międzynarodowych
Druk na życzenie
Ze wstępu: Staraniem członków i sympatyków Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego powstało niniejsze opracowanie, będące próbą zebrania zróżnicowanych perspektyw naukowych, których wspólnym mianownikiem jest nawiązywanie w badaniu aktualnych problemów rangi międzynarodowej do elementów geopolityki i geoekonomii.
38,00 PLN
Geopolityka w świecie ponowoczesnym
Druk na życzenie
Pierwsza w Polsce monografia dotycząca tzw. geopolityki krytycznej.
48,00 PLN
Konflikt Kaukaski w 2008 roku
Dystrybucja
Historycznym „piętnem” całego Kaukazu jest geostrategiczne położenie nie tylko na styku regionów politycznych, ale także i wielkich imperiów i systemów cywilizacyjnych. Uwaga ta dotyczy także Gruzji oraz dwóch parapaństw Abchazji i Osetii Południowej. Z drugiej zaś strony jednym z najważniejszych graczy geopolitycznym jest tu nadal Rosja. Ta sytuacja zasadniczo nie zmieniła się do czasów współczesnych, choć należy nadmienić, że pojawienie się na tym obszarze nowych „podmiotów imperialnych” takich jak USA, czy też doprowadziło nie tylko do zwiększenia możliwości „manewrów dyplomatycznych” krajów miejscowych, lecz i „podbicia stawki” całego obszaru czarnomorsko-transkaspijskiego w skali globalnej.
39,00 PLN
Narodowe Siły Zbrojne
Druk na życzenie
Drugie, poszerzone wydanie biografii pułkownika Leonarda Zub-Zdanowicza. Rewizja mitów PRL-owskiej historiografii na temat postawy NSZ wobec nazistów i bolszewików.
58,28 PLN
Ocena transportowych inwestycji infrastrukturalnych współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej
Dystrybucja
Możliwość pozyskania wsparcia z funduszy Unii Europejskiej na realizację transportowych inwestycji infrastrukturalnych wymaga przygotowania odpowiedniej dokumentacji. Jest ona oceniana przez instytucje odpowiedzialne za wdrażanie programów operacyjnych. Pozytywny wynik tej oceny stanowi przesłankę do zawarcia umowy o finansowanie projektu. Istotnym obszarem ewaluacji projektów inwestycyjnych w sektorze transportu, na realizację których beneficjenci ubiegają się o wsparcie z funduszy Unii Europejskiej, jest ocena finansowa i ekonomiczna.
39,00 PLN
Ogrzewnictwo, wentylacja, klimatyzacja
Druk na życzenie
W podręczniku podano teoretyczne podstawy spalania, zasady ruchu i wymiany ciepła, rodzaje i sposoby ogrzewania pomieszczeń.
91,40 PLN
Rosyjska siła. Siły zbrojne i główne problemy polityki obronnej Federacji Rosyjskiej w latach 1991-2010
Druk na życzenie
Unikalna w Polsce monografia poświęcona współczesnym rosyjskim siłom zbronym i polityce obronnej Rosji.
34,00 PLN