Jesteś tutaj:
Strona główna »
Medycyna »
DROGA POWROTNA OD CHOROBY DO ZDROWIA
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

DROGA POWROTNA OD CHOROBY DO ZDROWIA

Medycyna

Cena: 42,00 PLN

Format: 148x210
Liczba stron: 180
Rok wydania: 2014
ISBN: 978-83-63428-28-0
Autor: Ewa Danuta Białek
Wydawnictwo: Instytut Psychosyntezy
Język: polski
Oprawa: Miękka


Dystrybucja
Jest to kolejna książka autorstwa dr Ewy Danuty Białek p.t. Autorka, długoletni naukowiec w dziedzinie medycyny (immunologii i diagnostyki klinicznej), pierwsza w Polsce psychosyntetyczka (wprowadzająca podejście psychosyntezy, podejścia wychodzącego z psychoanalizy, włączającego wszystkie sfery funkcjonowania człowieka, stworzonego przez dr Roberto Assagiolego na początku XX w.), a jednocześnie cierpiąca od najwcześniejszego dzieciństwa na różne problemy zdrowotne, postanowiła po latach mało skutecznych terapii wziąć odpowiedzialność za zdrowie w swoje ręce, docierając do przyczyn swych problemów (opisywanych jako choroby z autoimmunoagresji), pozbierać w jedną całość swą historię i wyzdrowieć.

Autorka z głębokim zrozumieniem i odwagą odsłania przed Czytelnikiem swoją historię, zgłębiając dokładnie jej konsekwencje na zdrowie i jakość życia. Jako długoletni społecznik i propagatorka „wychowania do zdrowia w rodzinie, szkole i świecie” oraz „edukacji o sobie” przenosi tę indywidualną perspektywę na rodzinę i społeczne skutki, wyciągając wnioski dla budowania „modelu edukacji dla przyszłości”, aby po latach nie trzeba było terapii, nie tylko indywidualnych, ale społecznych patologii.

„Ten ogląd przebytej drogi umacniał mnie w momencie niewiedzy i zwątpienia, że ja wiem wszystko o sobie najlepiej i że tylko ja mogę wszystko połączyć w jedną całość. To stało się podstawowym argumentem za tym, że mogę dać sobie z tym radę, dotrzeć do przyczyn i je odkodować.
Wiedziałam już czego chcę. To był najważniejszy dzień mego życia. Przejęłam stery mego okrętu, zwanego życiem i zdrowiem”.
Fragment jednego z rozdziałów książki

Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: DROGA POWROTNA OD CHOROBY DO ZDROWIA, kupili również:

„Łupaszka” „Młot” „Huzar” Działalności 5 i 6 Brygady Wileńskiej AK 1944-1952
Druk na życzenie
Autorzy w efekcie długotrwałych badań opracowali pierwszą bodaj, tak szczegółową i dokładną monografię jednego z najważniejszych zgrupowań polskiej antykomunistycznej partyzantki okresu lat powojennych.
145,95 PLN
Fizyczno-chemiczne badanie wody i ścieków
Druk na życzenie
Książka zawiera wiadomości o wodzie i ściekach, pobieraniu próbek do analizy oraz opis metod wykonywania oznaczeń fizycznych i chemicznych właściwości wody, ścieków oraz osadów ściekowych.
90,30 PLN
Jeśli zamierzasz schudnąć. Programy oddziaływań psychologicznych wspomagających redukcję nadwagi
Druk na życzenie
Tajemnica zachowania właściwej wagi i sylwetki ciała nie leży w nieustannym liczeniu kalorii i tzw. cudownych dietach Jemy przecież nie tylko wtedy, kiedy czujemy głód, ale także wtedy, gdy czujemy smutek, brak akceptacji, jesteśmy zmartwieni. Wydaje się, że bez aktywnego udziału nasze psychiki, bez zmian sposobu myślenia, przebudowania negatywnych przekonań na temat własnego ciała, usunięcia przyczyn niezdrowych nawyków osiągnięcie trwałego sukcesu nie jest możliwe.
29,90 PLN
Krój i modelowanie odzieży lekkiej. Krawiectwo miarowo-usługowe
Druk na życzenie
Podano w niej technikę wykonywania form odzieży lekkiej stosowaną w krawiectwie miarowo-usługowym, z uwzględnieniem typowych form spódnic, spodni, bluzek, sukienek.
52,50 PLN
Kultura organizacyjna w bibliotekach
Druk na życzenie
W książce ==Zarządzanie przez jakość== John Bank napisał „Ludzie wybierają tylko te restauracje, które w pełni odpowiadają ich oczekiwaniom, robią zakupy w sklepach, które zaspokajają ich potrzeby. Wybierają linie lotnicze, które zapewniają uprzejmą, sprawną obsługę”. Podobnie wygląda sytuacja w odniesieniu do bibliotek. Przebywa się w tych bibliotekach, które są przyjazne użytkownikowi, natomiast te, które budzą niepokój odwiedzane są bardzo rzadko lub wówczas, gdy wyczerpały się inne możliwości skorzystania z danej książki.
35,70 PLN
Mały słownik sztuki chińskiej
Druk na życzenie
Pierwsza w Polsce próba hasłowego ujęcia różnorodnych przejawów sztuki chińskiej, od anonimowych malowideł ściennych sprzed kilku tysiącleci po współczesną architekturę ludową.
29,90 PLN
Oko smoka. Literatura tzw. pokolenia "brulionu" wobec rzeczywistości III RP
Druk na życzenie
Pierwsza rozprawa wykazująca zainteresowanie jeszcze młodych w 2000 r. autorów współczesnością, jeszcze zanim nastąpił owczy pęd ku realizmowi krytycznemu.
21,00 PLN
Piekarstwo
Druk na życzenie
Książka ta, niezbędna w produkcji piekarskiej, została wznowiona jako trzecie wydanie, uaktualnione i uzupełnione.
120,00 PLN
Połączenia klejowe i inżynierskie w naprawie, konserwacji i wzmacnianu zabytkowych konstrukcji drewnianych
Druk na życzenie
Połączenia klejowe i inżynierskie w naprawie, konserwacji i wzmacnianiu zabytkowych konstrukcji drewnianych to praca badacza, projektanta i konserwatora, stąd ma charakter opracowania kompleksowego, a podjęty temat jest aktualny i ważny dla ochrony dziedzictwa architektury i budownictwa drewnianego oraz konserwacji zabytków.
59,00 PLN
Religie Korei. Rys historyczny
Druk na życzenie
Książka opisująca w perspektywie historycznej system wierzeń rodzimych w Korei oraz oddziaływanie na jej mieszkańców religii napływowych, urozmaicona ciekawymi legendami i anegdotami.
36,00 PLN
Rosyjska idea
Druk na życzenie
Portret duszy rosyjskiej pióra najwybitniejszego prawosławnego filozofa XX wieku, autora Nowego średniowiecza.
37,80 PLN
Społeczna rola studenta uniwersytetu
Druk na życzenie
Napisana w latach 40. ubiegłego wieku na Uniwersytecie w Illinois (USA) książka wybitnego polskiego socjologa Floriana Znanieckiego.
47,25 PLN