Jesteś tutaj:
Strona główna »
Ekonomia, biznes, zarządzanie »
5 x dlaczego
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

5 x dlaczego

Ekonomia, biznes, zarządzanie

Cena: 42,00 PLN

Rok wydania: 2014
Wydawnictwo: 2K Consulting
Liczba stron: 93
ISBN: 978-83-939309-1-3
Oprawa: miekka
Autor: Opracowanie zbiorowe
Język: polski


Książka „ 5 x dlaczego” to pierwsze tak wnikliwe studium użycia jednej z najbardziej popularnych metod rozwiązywania problemów w Polsce a być może na świecie. Metoda ta znana od lat 30 tych ubiegłego wieku jest standardem obowiązującym w Zarządzaniu Jakością, Lean Management, Total Productive Maintenance czy też Six Sigmie. Jako element składowy metoda występuje w filozofii Kaizen oraz tak znanych podejściach do rozwiązywania problemów jak FMEA, G8D Forda, Kobetsu Kaizen, RCA czy FTA. Wielu fachowców uważa kulturę jej stosowania jako podstawowy czynnik Toyota Production System.

W swojej książce autorzy starali się naświetlić wszystkie aspekty zastosowania metody w produkcji, logistyce, handlu a nawet codziennym życiu. Bazując na praktycznych przykładach szczególna uwagę poświecili na przedstawienie pułapek metody i doskonalenie umiejętności jej efektywnego wykorzystania w kontraście do dość często spotykanego tworzenia z jej użycia tak zwanej „sztuki dla sztuki”.
Intencją autorów książki było napisanie podręcznika nie tylko dla managerów wyższego i średniego szczebla ale przede wszystkim dla pracowników bezpośrednio obsługujących procesy. Prosty język i realistyczne opisy sytuacji ma pozwolić łatwo odnaleźć w zagadnieniu.
Odnaleźć się i podejść do szarej często problematycznej codzienności trochę inaczej – tak aby nie była ona taka szara. Książka ma być też pomocą dydaktyczną dla wszystkich osób pracujących jako trenerzy lub specjaliści ds. jakości i optymalizacji produkcji w budowaniu programów ciągłego doskonalenia ale i studentów i uczniów szkół zawodowych. Nie ma dziedziny w której nie padałoby magiczne pytanie dlaczego. Więc dlaczego nie spróbować poćwiczyć z podręcznikiem prawidłowego poszukiwania odpowiedzi?

Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: 5 x dlaczego, kupili również:

Blondie$
„Blondie$” to fascynująca opowieść o dwóch Polkach, szalonych artystkach,które podróżują po świecie w celach zarobkowych, grając w ekskluzywnych hotelach. Spotykają je zaskakujące i niesamowite przygody, często wynikające z nieporozumień, powstałych na styku różnych kultur.
29,90 PLN
Dekarstwo i blacharstwo budowlane. Technologia
Druk na życzenie
Omówiono w nim materiały dekarskie, sprzęt potrzebny do robót dekarskich i blacharskich oraz wykonawstwo i warunki techniczne odbioru podkładów i pokryć z blachy, papy, dachówki i tworzyw sztucznych.
64,10 PLN
Krój i modelowanie odzieży lekkiej. Krawiectwo miarowo-usługowe
Druk na życzenie
Podano w niej technikę wykonywania form odzieży lekkiej stosowaną w krawiectwie miarowo-usługowym, z uwzględnieniem typowych form spódnic, spodni, bluzek, sukienek.
52,50 PLN
Lekko-duszność
Druk na życzenie
16 opowiadań - wybór z dwu wyczerpanych książek autora - "Mokra zmiana" i "Twist" z lat 90., wzbogacony o dwa nowsze teksty "Skrzypek Wespazjan" i "Księgarnia na wieki".
21,00 PLN
Narodowe Siły Zbrojne
Druk na życzenie
Drugie, poszerzone wydanie biografii pułkownika Leonarda Zub-Zdanowicza. Rewizja mitów PRL-owskiej historiografii na temat postawy NSZ wobec nazistów i bolszewików.
58,28 PLN
Orygenes
Druk na życzenie
Monografia o. Henriego Crouzela przybliża jednego z największych, którego rzeczywisty obraz przesłaniają mity i przekłamania, narosłe wokół jego osoby.
64,00 PLN
Religie Korei. Rys historyczny
Druk na życzenie
Książka opisująca w perspektywie historycznej system wierzeń rodzimych w Korei oraz oddziaływanie na jej mieszkańców religii napływowych, urozmaicona ciekawymi legendami i anegdotami.
36,00 PLN
Wodociągi i kanalizacja cz. 2
Druk na życzenie
Podręcznik do nauki przedmiotu Wodociągi i kanalizacja, przeznaczony dla uczniów technikum i szkoły policealnej, zawód: technik urządzeń sanitarnych, oraz do przedmiotu Oczyszczanie ścieków - dla uczniów technikum ochrony środowiska, specjalność: uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków.
76,70 PLN