Jesteś tutaj:
Strona główna »
Ekonomia, biznes, zarządzanie »
5 x dlaczego
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

5 x dlaczego

Ekonomia, biznes, zarządzanie

Cena: 42,00 PLN

Rok wydania: 2014
Wydawnictwo: 2K Consulting
Liczba stron: 93
ISBN: 978-83-939309-1-3
Oprawa: miekka
Autor: Opracowanie zbiorowe
Język: polski


Książka „ 5 x dlaczego” to pierwsze tak wnikliwe studium użycia jednej z najbardziej popularnych metod rozwiązywania problemów w Polsce a być może na świecie. Metoda ta znana od lat 30 tych ubiegłego wieku jest standardem obowiązującym w Zarządzaniu Jakością, Lean Management, Total Productive Maintenance czy też Six Sigmie. Jako element składowy metoda występuje w filozofii Kaizen oraz tak znanych podejściach do rozwiązywania problemów jak FMEA, G8D Forda, Kobetsu Kaizen, RCA czy FTA. Wielu fachowców uważa kulturę jej stosowania jako podstawowy czynnik Toyota Production System.

W swojej książce autorzy starali się naświetlić wszystkie aspekty zastosowania metody w produkcji, logistyce, handlu a nawet codziennym życiu. Bazując na praktycznych przykładach szczególna uwagę poświecili na przedstawienie pułapek metody i doskonalenie umiejętności jej efektywnego wykorzystania w kontraście do dość często spotykanego tworzenia z jej użycia tak zwanej „sztuki dla sztuki”.
Intencją autorów książki było napisanie podręcznika nie tylko dla managerów wyższego i średniego szczebla ale przede wszystkim dla pracowników bezpośrednio obsługujących procesy. Prosty język i realistyczne opisy sytuacji ma pozwolić łatwo odnaleźć w zagadnieniu.
Odnaleźć się i podejść do szarej często problematycznej codzienności trochę inaczej – tak aby nie była ona taka szara. Książka ma być też pomocą dydaktyczną dla wszystkich osób pracujących jako trenerzy lub specjaliści ds. jakości i optymalizacji produkcji w budowaniu programów ciągłego doskonalenia ale i studentów i uczniów szkół zawodowych. Nie ma dziedziny w której nie padałoby magiczne pytanie dlaczego. Więc dlaczego nie spróbować poćwiczyć z podręcznikiem prawidłowego poszukiwania odpowiedzi?

Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: 5 x dlaczego, kupili również:

100 Testów z gramatyki angielskiej (POZIOM WG CEF: B2-C1)
Dystrybucja
100 TESTÓW Z GRAMATYKI ANGIELSKIEJ to doskonale znany uczniom, studentom i nauczycielom obszerny wybór egzaminacyjnych zadań testowych na poziomie od średniozaawansowanego do zaawansowanego.
69,00 PLN
Dekarstwo i blacharstwo budowlane. Technologia
Druk na życzenie
Omówiono w nim materiały dekarskie, sprzęt potrzebny do robót dekarskich i blacharskich oraz wykonawstwo i warunki techniczne odbioru podkładów i pokryć z blachy, papy, dachówki i tworzyw sztucznych.
64,10 PLN
Gry szkoleniowe. Praktyczny przewodnik
Dystrybucja
Książka została wyróżniona w konkursie na Książę dla Trenera 2013! Celem tej książki jest zebranie i udostępnienie polskiemu czytelnikowi wiedzy o narzędziach szkoleniowych opartych o wykorzystanie gier.
35,00 PLN
Homeopatia
Druk na życzenie
Pierwszy tom nowej serii „Popularna Encyklopedia New Age”.
22,58 PLN
Klucz do zakupów w zamówieniach publicznych
Dystrybucja
Jest to poradnik dla praktyków oraz studentów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z zamówieniami publicznymi lub też chcą ugruntować sobie wiedzę z wybranych aspektów zamówień publicznych poruszonych w poradniku.
39,00 PLN
Krój i modelowanie odzieży lekkiej. Krawiectwo miarowo-usługowe
Druk na życzenie
Podano w niej technikę wykonywania form odzieży lekkiej stosowaną w krawiectwie miarowo-usługowym, z uwzględnieniem typowych form spódnic, spodni, bluzek, sukienek.
52,50 PLN
Lekko-duszność
Druk na życzenie
16 opowiadań - wybór z dwu wyczerpanych książek autora - "Mokra zmiana" i "Twist" z lat 90., wzbogacony o dwa nowsze teksty "Skrzypek Wespazjan" i "Księgarnia na wieki".
21,00 PLN
Mózg lidera. Jak stać się efektywnym przywódcą dzięki najnowszym odkryciom neurobiologii
"Przywódcy sądzą, że zarządzają innymi ludźmi, ale tak naprawdę starają się zarządzać ich mózgami. Chcąc być skutecznym, efektywnym menedżerem powinieneś wiedzieć, jak działa Twój mózg i mózgi Twoich pracowników. Jeżeli jesteś coachem, mentorem lub trenerem to ważne jest, abyś lepiej rozumiał zachowania i wybory ludzi, z którymi pracujesz. I o tym właśnie jest ta książka. Ponad 300 stron niezbędnych informacji, jak stać się skutecznym liderem - menedżerem.
68,00 PLN
Najpiękniejsze podróże motocyklowe – Chorwacja
Najpiękniejsze podróże motocyklowe – Chorwacja to przewodnik autorstwa Hansa Michaela Engelke – niemieckiego podróżnika, fotografa i dziennikarza. Książka ta zainteresuje motocyklistów planujących turystyczny urlop w słonecznych,śródziemnomorskich regionach.
39,80 PLN
Najpiękniejsze podróże motocyklowe – Pireneje
Najpiękniejsze podróże motocyklowe – Pireneje to propozycja dla motocyklistów, którzy szukają nowych wyzwań i celu na wspaniałą, pełną niezapomnianych wrażeń podróż.
39,80 PLN
Odkryj swój Żywioł
Kontynuacja i uzupełnienie bestsellerowej książki Kena Robinsona „Uchwycić Żywioł”. „Odkryj swój Żywioł” to praktyczny przewodnik w poszukiwaniu swojej pasji i naturalnych talentów.
34,50 PLN
Pani na Puławach
Dystrybucja
W autorskim wstępie czytamy: „Kiedy Maria Anna księżna Wirtemberska namawiała starą swą matkę, Izabelę z Flemmingów Czartoryską, by ta poszła do spowiedzi, pani na Puławach oświadczyła pół serio, pół żartem: Moja Marysiu, gdy powiem księdzu wszystko, com w życiu dokazywała, spojrzy na mnie, nie uwierzy i będzie myślał, że kłamię!” Istotnie, losy tej księżnej, która przeżyła prawie 90 lat (1746 -1835), były tak barwne, że starczyłyby na kilka biografii. „Pełna uroku, płocha i zalotna dama lekkomyślnego rokoka, bohaterka wielu skandalicznych romansów o europejskim zasięgu, a zarazem głęboka patriotka, gorąco oklaskująca postępowych mówców na Sejmie Czteroletnim, patronka Kościuszki, wreszcie autorka pierwszych książek dla ludu i twórczyni polskiego muzealnictwa, w wieku lat trzydziestu pięciu sama podkreśliła dwa dominujące w jej życiu uczucia: miłość do dzieci i miłość do ojczyzny.
35,00 PLN