Jesteś tutaj:
Strona główna »
Historia »
Honor i Ojczyzna
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

Honor i Ojczyzna

Historia

Cena: 29,90 PLN

Format: 148x210
Rok wydania: 2014
Liczba stron: 244
ISBN: 978-83-940100-0-3
Oprawa: miekka
Język: polski
Wydawnictwo: Wiktor Jerzy Kobyliński
Autor: Wiktor Jerzy Kobyliński/Zbigniew Sadkowski


Druk na życzenie
Dostępne w 24 godziny
Książka zawiera wierny reprint wydanej wiosną 1943 roku przez Departament Informacji Delegatury Rządu na Kraj publikacji Zbigniewa Sadkowskiego „Honor i Ojczyzna”.

Nie Karski ale właśnie Sadkowski, przedwojenny dziennikarz, oficer wywiadu II RP, dokumentujący w Departamencie Informacji Delegatury Rządu zbrodnie niemieckie popełniane od świtu 1.września 1939 roku był pierwszym, który o nazistowskim ludobójstwie w Polsce szczegółowo i na bieżąco informował Zachód. Jego książka „Honor i Ojczyzna”, wydana rok przed ukazaniem się książki Karskiego „Story of the secret State” szczegółowo dokumentuje zbrodnie niemieckie popełniane w Polsce i walkę Polaków przeciw agresji niemieckiej rozpoczętą natychmiast od 1 września 1939.
Karski, będąc zmuszony przez amerykańskiego wydawcę do zbeletryzowania swojej opowieści o polskim
Tajnym Państwie, wprowadził do swojej książki wiele niesprawdzalnych wątków fabularnych. Sadkowski wydając książkę konspiracyjnie w Kraju tego robić nie musiał. Same fakty opisujące zbrodnie niemieckie i postawę wobec nich polskiego społeczeństwa stanowią jej profesjonalną, zwartą i od pierwszych zdań wciągającą czytelnika narrację. Prawdopodobnie Jan Karski obdarzony fotograficzną pamięcią korzystał, jeżeli nie z przygotowanego już w końcu 1942 roku tekstu książki Sadkowskiego, to z faktografii nagromadzonej przez DI.
Reprint wydania konspiracyjnego jest pierwszym wznowieniem po siedemdziesięciu latach od publikacji oryginału w okupowanej Warszawie. Poprzedza go część nazwana „Losy Honoru i Ojczyzny”. Na kanwie książki Sadkowskiego zwraca uwagę nie tylko na polskie klęski XX wieku ale także na nasze wielkie zwycięstwa. Opisuje środowisko, w którym żył i działał Z. Sadkowski i ludzie mu bliscy. Część ta napisana została przez Wiktora Jerzego Kobylińskiego, siostrzeńca autora „Honoru i Ojczyzny”, w oparciu o dokumenty rodzinne, notatki i fotografie. Wątki obejmują czas od 11 listopada 1918 do początku lat pięćdziesiątych. Podane jest wiele mało znanych informacji, między innymi o współpracy pomiędzy Gestapo i SS a NKWD podczas zbrodni katyńskiej i o udziale państwa podziemnego w wytyczeniu korzystnej dla Polski obecnej granicy z Niemcami.

Wiktor J. Kobyliński ur 27.02.1941, syn Hanny z Sadkowskich i Wincentego („Longina” ppor WP 1919-20). Bratanek Stanisława (major WP 1914-1945, Bobrujsk, Walki 1919/20, Łubianka, Palestyna, Glasgow). Siostrzeniec Jerzego (ppor WP 1939+), Zbigniewa (autora „Honoru i Ojczyzny” oficer wywiadu 1943+) i Stanisława (plut pdch. WP 1944+) Sadkowskich.
Ukończył na Politechnice Warszawskiej Wydział Lotniczy (Budowa samolotów i rakiet). Był członkiem polskiej Kadry Narodowej w Strzelectwie Sportowym. W Instytucie Lotnictwa (1965-73) pracował przy projektach rakiet meteorologicznych, z których Meteor 2K osiągnął granicę przestrzeni kosmicznej, co zakończyło temat cywilnych rakiet w Polsce. Od 1965 pracował nad komputerowym wspomaganiem prac inżynierskich (na sprzęcie od ZAM-2 do HP); programowaniem urządzeń sterowanych numerycznie, grafiką komputerową. Od połowy lat dziewięćdziesiątych zajmował się kryptologią. Od 1971 r publikował i wielokrotnie aktywnie uczestniczył w międzynarodowych kongresach i sympozjach informatycznych.
Po odkryciu i zebraniu rękopisów, fotografii, listów i ustnych wspomnień rodzinnych od kilku lat pasjonuje się historią Polski.

Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: Honor i Ojczyzna, kupili również:

Bojowe środki trujące
Dystrybucja
Bojowe środki trujące (BST) są to toksyczne związki chemiczne, które mogą oddziaływać na organizm wywołując różnego rodzaju niekorzystne zmiany w jego funkcjonowaniu.
50,00 PLN
Botanika. Jedność i różnorodność roślin
Druk na życzenie
Jest to pierwsze kompendium botaniki na poziomie gimnazjum. W książce są zebrane podstawowe wiadomości z zakresu anatomii, fizjologii oraz systematyki roślin, podane w przystępnej formie dla młodego Czytelnika. Książka zawiera także wiadomości o glonach, grzybach i porostach.
48,30 PLN
Fundamenty coachingu. Neurobiologia a skuteczna praktyka
Wiele mówi się o konieczności objęcia coachingu badaniami naukowymi, by odkryć i opisać, na czym polega fenomen jego skuteczności. Przedstawione w książce Fundamenty coachingu wyniki różnych badań pokazują, że na wiele pytań o skuteczność coachingu można pozytywnie odpowiedzieć już teraz dzięki neurobiologii i wiedzy o mózgu.
98,00 PLN
Konna Policja Państwowa
Dystrybucja
Dostępne w 24 godziny
Monografia oddziałów konnych Policji Państwowej II Rzeczypospolitej autorstwa krakowskiego politologa. Treść jest wzbogacona ponad 45 ilustracjami i barwną planszą mundurową.
35,00 PLN
Korespondencja handlowa i biurowość. Wzory pism, umów i dokumentów handlowych w języku polskim, angielskim i niemieckim
Druk na życzenie
Publikacja "Korespondencja handlowa i biurowość. Wzory pism, umów i dokumentów handlowych w języku polskim, angielskim i niemieckim" zawiera wzory pism i umów najczęściej spotykanych w obrocie gospodarczym, jak również podstawowe informacje z zakresu biurowości.
38,00 PLN
Łysek z pokładu Idy
Dystrybucja
Łysek z pokładu Idy" to nowela mówiąca o przyjaźni między człowiekiem izwierzęciem. Tytułowym bohaterem jest tu Łysek - koń ciągnący wózki zwęglem w kopalni. Zwierzę, przebywające stale pod ziemią, dla któregojedynym światłem był wątły ognik lampki górniczej, narażone zostało naślepotę.
7,99 PLN
Meble tapicerowane - Produkcja rzemieślnicza i naprawy
Druk na życzenie
"Meble tapicerowane - Produkcja rzemieślnicza i naprawy" to książka polecana uczniom i nauczycielom szkół zasadniczych, uczestnikom kursów w ZDZ, początkującym tapicerom oraz tapicerom mającym już pewne doświadczenie i pragnącym podjąć działalność gospodarczą w branży tapicerskiej.
37,30 PLN
POLACY I CZESI NA ŚLĄSKU CIESZYŃSKIM W LATACH 1848–1945
Dystrybucja
Dr Dariusz Miszewski jest autorem monografii. Aktywność polityczna mniejszości polskiej w Czechosłowacji w latach 1920–1938, Toruń 2002, za którą otrzymał nagrodę Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego II Stopnia w 2003 r.
34,00 PLN
Połączenia klejowe i inżynierskie w naprawie, konserwacji i wzmacnianu zabytkowych konstrukcji drewnianych
Druk na życzenie
Połączenia klejowe i inżynierskie w naprawie, konserwacji i wzmacnianiu zabytkowych konstrukcji drewnianych to praca badacza, projektanta i konserwatora, stąd ma charakter opracowania kompleksowego, a podjęty temat jest aktualny i ważny dla ochrony dziedzictwa architektury i budownictwa drewnianego oraz konserwacji zabytków.
59,00 PLN
Projektowanie konstrukcji żelbetowych
Druk na życzenie
W książce omówiono stosowane obecnie w Europie i w Polsce metody projektowania elementów konstrukcyjnych i wybranych ustrojów żelbetowych.
84,00 PLN
Przewodnik poszukiwacza skarbów
Druk na życzenie
Od wieków nieodłącznym elementem ludzkiego życia było poszukiwanie, walka i zdobywanie.
29,40 PLN
Słownik turecko-polski (Türkçe-Lehçe sözlük)
Jest to pierwszy tak obszerny i najdokładniejszy słownik turecko-polski. Zawiera blisko 39 tysięcy haseł oraz wiele związanych z nimi wyrażeń i zwrotów. Obejmuje ogólne i specjalistyczne słownictwo współczesnego języka tureckiego.
189,00 PLN