Jesteś tutaj:
Strona główna »
Sztuka, muzyka, film, architektura »
Jasełka' We żłobeczku na sianeczku
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

Jasełka' We żłobeczku na sianeczku

Sztuka, muzyka, film, architektura

Cena: 19,00 PLN

Liczba stron: 132
Rok wydania: 2014
Format: 233x170
ISBN: 978-83-940945-0-8
Autor: Józef Jan Gałecki
Oprawa: miekka
Wydawnictwo: Self publishing


Dystrybucja
Przedstawiony materiał można wykorzystać bardzo różnie. Autor, wielokrotnie realizując przedstawienia Jasełek'2000 z Dziecięcym Zespołem Estradowym ”Sezamki" w Teatrze Wielkim w Łodzi, zwykle robił to tak:
Część 1. "Zwiastowanie" - 45 minut - całość: scenki i piosenki bez skrótów.
Część 2. "Narodzenie" - 35 minut - wyłącznie numery muzyczne, bez scenek, poza epilogiem i bez pieśni "Przynosisz niebo".

Finałem obydwu części zawsze była piosenka "Jezus to…" Scenki części drugiej, szczególnie IV, VII, byłyby dla dzieci zbyt trudne do udźwignięcia. Poza tym narracja drugiej części bez scenek jest wystarczająco czytelna. Inscenizacja całości była zgodna z podanymi w tekście uwagami autora. Nie ma tam propozycji wykonania pieśni "Jezu w tę noc", czas nagrania 5'40, która w realizacjach sezamkowych była traktowana szczególnie. Scena była wyciemniona. Światło padało tylko na Gwiazdę Betlejemską. Większość wykonawców zapalała świetliki. Ruch niewielki, powolny, sugestywny - wyłącznie ramion i dłoni - podkreślający znaczenie tekstu. Stwarzało to szczególny nastrój. Zawsze było nagradzane burzliwymi oklaskami. W kościołach - między innymi św. Teresy w Łodzi; w Kościele Polskim św. Stanisława i w kościele Domu Polskiego im. Jana Pawła II w Rzymie - "Sezamki" wystawiały wersje skrócone. Jasełka'2000 „We żłobeczku na sianeczku” mogą być wystawiane przez teatry jak też amatorskie zespoły artystyczne. Kolędy i pastorałki można wykorzystać na koncertach, w kościołach podczas mszy świętej, w szkołach na lekcjach wychowania muzycznego i religii, w domach przy choince. Liczne realizacje Dziecięcego Zespołu Estradowego „Sezamki” - sceniczne, radiowe i telewizyjne cieszyły się ogromnym uznaniem w kraju i zagranicą.
Średnia ocena produktu (5 / 2)

Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu


AGA 2 (2015-02-25 01:30:18)
książka bardzo przydatna szczególnie dla nauczycieli
AGA (2015-02-25 01:29:32)
książka bardzo przydatna szczególnie dla nauczy

Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: Jasełka' We żłobeczku na sianeczku, kupili również:

Bajki pomagajki
Dystrybucja
Dlaczego nie warto marnować czasu na siedzenie przed komputerem? Jaką rolę w naszym życiu odgrywają zwierzęta i zjawiska atmosferyczne?
22,00 PLN
Cudaczek wyśmiewaczek
Dystrybucja
Dostępne w 24 godziny
Jest to wesoła opowieść o skrzacie, który... żyje śmiechem. Cudaczek "licho malusie i cieniutkie jak igła", mieszka w warkoczykach panny Obrażalskiej i bez trudu nakłania ją do złości. Ale dziewczynka, z pomocą rady dziwnego staruszka, postanawia się z nim rozprawić:
13,99 PLN
Ćwiczenia testowe do części pisemnej. Olimpiada Języka Angielskiego.
Dystrybucja
"Ćwiczenia testowe do części pisemnej" to druga z serii książek opracowanych z myślą o osobach przygotowujących się do Olimpiady Języka Angielskiego. Publikacja stanowi zbiór typowych ćwiczeń wykorzystywanych w testach pisemnych wszystkich trzech etapów Olimpiady pogrupowanych według rodzajów zadań.
58,00 PLN
Gdzie diabeł nie może
Dystrybucja
"„Gdzie diabeł nie może” to opowieść o przeprawie w zaświatach duszyczki pewnej młodej, temperamentnej i sprytnej dziewczyny. Wykorzystując w swojej książce wszelkie absurdy PRL, autorka maluje niezwykle barwne tło. Wplecenie magii mieszkańców zaświatów, wszelkiego typu aniołów diabłów i ich pomocników, wyraziste osobowości i cała gama intryg, sprawiają, że te relacje bez reszty wciągają czytelnika. Barwny, dowcipny język powoduje łatwość przemieszczania się wraz z Duszyczką po przedziwnych miejscach do których trafia, gnana emocjami.
32,00 PLN
Jak uczyć się efektywnie. Metody i motywacja. Praktyczny poradnik
Dystrybucja
Dostępne w 24 godziny
Poradnik pomaga opanować techniki skutecznego uczenia się. Opisuje operacje myślowe potrzebne do zrozumienia i zapamiętania materiału, który jest przerabiany na wyższych uczelniach i szkołach średnich. Opisuje też typowe problemy studentów z motywacją i podaje pewne sugestie, jak sobie z nimi radzić.
34,90 PLN
MAM Z PIOSENKAMI KRAM
Dystrybucja
Dostępne w 24 godziny
To jest ostatnia pozycja z dotychczas napisanych przeze mnie książek i śpiewników. Jest jeszcze spora ilość piosenek, ale tworzyłem je we współpracy z innymi autorami, z tego 22. piosenki z moją muzyką i 3 z moimi tekstami.
27,00 PLN
Nastolatki rządzą w kuchni
Dystrybucja
Bohaterki książki: Julka, Zosia i Dominika czują się samotne w nowej szkole. Każda ma też swoje mniejsze i większe smutki - dopadają je kompleksy, dręczą docinki rówieśników, martwią spory w rodzinie. To po prostu dziewczyny takie jak wy.
38,00 PLN
Pierre
Dystrybucja
Dostępne w 24 godziny
Pierre jest koncepcją człowieka, który pomimo funkcjonowania na początku nowego wieku, pozostaje trochę poniewczasie i przywołuje nasze wyobrażenie człowieka z doby humanizmu, wspominanego już tylko podczas lekcji języka polskiego.
19,00 PLN
Początek drogi. Wykłady psychologa na oddziale odwykowym
Dystrybucja
Cykl 12 wykładów, z których każdy stanowi odrębną całość, pomyślany jako zestaw tematów do do przemyśleń, dyskusji i do rozpoczęcia pracy nad sobą, rodzaj poradnika dla wracających do zdrowia alkoholików.
25,00 PLN
Rozmowa Poprzez Dotyk. GaSa - masaż relaksacyjny psów - Wersja kolorowa
Dystrybucja
Masaż GaSa to rozmowa za pomocą dłoni z tymi, z którymi trudno porozumieć się słowami.
40,00 PLN
Słownik motywów literackich
Dystrybucja
Dostępne w 24 godziny
"Słownik" będący swoistym przewodnikiem po europejskiej i polskiej tradycji przeznaczony jest głównie dla uczniów szkół średnich, piszących szkolne eseje, bądź przygotowujących się do egzaminów maturalnych. Motywy ukazane zostały w porządku historycznym: od Biblii oraz starożytnej literatury greckiej i łacińskiej po współczesność. Książka uzmysławia ponadczasowość egzystencjalnych problemów, przed którymi staje także współczesny człowiek. Dodatkową zaletą książki jest bardzo obfity wybór cytatów
56,00 PLN
Syzyfowa zemsta
Dystrybucja
Dostępne w 24 godziny
Czy terrorysta może być pozytywnym bohaterem? Człowiek definiuje siebie poprzez swoje cele i sposób ich osiągania. Sam terroryzm to określone działanie, którego narzędziem jest przemoc psychiczna i fizyczna. Jego celem, poprzez gwałt na spokoju ducha, jest zastrasze­nie, wymuszenie, zranienie, aby osiągnąć określony rezultat. Akcje terrorystyczne dotyczą całej populacji, ale by zdobyć władzę nad społeczeństwem, wystarczy uderzyć w niewielką jego część. Terroryzm to niewidzialna dłoń, trzymająca za gardło cały świat, a my wiemy tylko tyle, że owa dłoń może zacisnąć się w każdej chwili…
32,00 PLN