Jesteś tutaj:
Strona główna »
Prawo »
Ochrona praw dziecka – uchodźcy w Europie w latach 2001 – 2006
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

Ochrona praw dziecka – uchodźcy w Europie w latach 2001 – 2006

Prawo

Cena: 31,50 PLN

Liczba stron: 120
Format: 170x240
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-60095-28-7
Autor: Aleksandra Sukiennik
Język: polski
Wydawnictwo: Promotor
Oprawa: Miękka


Druk na życzenie
Celem tej książki jest opisanie aktualnej sytuacji dzieci uchodźców, jak i działalność organizacji na rzecz ochrony ich praw.

Na diagnozę tej sytuacji składają się przede wszystkim kwestie warunków przyjęcia małoletnich w państwie azylu, warunki mieszkaniowe, jakie zostały im przyznane, umieszczenie ich pod kuratelą opiekuna, który powinien reprezentować najlepszy interes dzieci, dostęp do edukacji i możliwość pozostania w państwie azylu po ukończeniu 18 roku życia. Szczególnie ważne są działania prowadzone na rzecz połączenia małoletniego z jego rodziną. Osiągając ten cel stwarza się dogodniejszą sytuację, a przede wszystkim wprowadza się bezpieczeństwo i stabilizację w jego życie. Z tego też względu, państwa powinny kłaść szczególny nacisk poszukując najlepsze rozwiązania dla małoletnich cudzoziemców. W zgodzie z tą ideą została przyjęta tzw. Konwencja Dublińska, mająca zastosowanie jedynie do osób przybywających już w jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej. W znacznie gorszej sytuacji są małoletni przebywający już na terytorium Unii Europejskiej, podczas gdy ich rodzice przebywają w państwie pochodzenia lub innym państwie nie będącym sygnatariuszem Konwencji Dublińskiej.
Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: Ochrona praw dziecka – uchodźcy w Europie w latach 2001 – 2006, kupili również:

„Łupaszka” „Młot” „Huzar” Działalności 5 i 6 Brygady Wileńskiej AK 1944-1952
Druk na życzenie
Autorzy w efekcie długotrwałych badań opracowali pierwszą bodaj, tak szczegółową i dokładną monografię jednego z najważniejszych zgrupowań polskiej antykomunistycznej partyzantki okresu lat powojennych.
145,95 PLN
7 esejów o Albercie Camus
Druk na życzenie
Książka ta jest nie tylko zbiorem krytycznoliterackich rozważań nad twórczością znanego pisarza, ale raczej trójgłosem Merton–Camus–Miłosz w sprawach najważniejszych dla ludzkiej kondycji: cierpienia, miłości, wolności, śmierci.
35,70 PLN
Dekarstwo i blacharstwo budowlane. Technologia
Druk na życzenie
Omówiono w nim materiały dekarskie, sprzęt potrzebny do robót dekarskich i blacharskich oraz wykonawstwo i warunki techniczne odbioru podkładów i pokryć z blachy, papy, dachówki i tworzyw sztucznych.
64,10 PLN
Encykliki Jana Pawła II
Druk na życzenie
Encykliki Jana Pawła II
52,00 PLN
Eseje literackie. Tom I
Druk na życzenie
Po "Siedmiu esejach o Albercie Camus", które ukazały się jako odrebna pozycja, prezentujemy kolejny zbiór prac literackich Thomasa Mertona.
38,90 PLN
Ezoteryka na sprzedaż
Druk na życzenie
Książka Agnieszki Kowalczewskiej Ezoteryka na sprzedaż to interesująca i inspirująca opowieść o obiegowych mitach, rodzących się z niepokojów duchowych przełomu wieków i tysiąclecia. Książka ta ukazuje, jak i dlaczego zjawiska ezoteryczne przeżywają swój kolejny renesans, stając w radykalnej opozycji wobec europejskiego racjonalizmu.
28,00 PLN
Ilustrowany przewodnik po Warszawie. Reprint z 1892 r.
Druk na życzenie
Dostępne w 24 godziny
"Dużo wydajemy roczników ogólnych, ale specjalnych nie wiele się ukazuje. Częściej prowincja myśli o własnych rocznikach. Warszawa zarzucona jest wieloma, ale przeważnie roczniki te są ogólnego znaczenia. Wniknąwszy w główną potrzebę, przystępujemy do wydawnictwa specjalnego rocznika miasta Warszawy – i dziś stajemy z pierwszą naszą pracą, - „Przewodnik po Warszawie” jest zapowiedzią większego dzieła poświęconego specjalnie naszemu miastu."
38,00 PLN
Islam a terroryzm
Druk na życzenie
Atak 11 września 2001 roku na Światowe Centrum Handlu i na Pentagon spowodował na całym świecie szczególne zainteresowanie islamem, ponieważ o ten akt terroryzmu obwiniano muzułmańskich fundamentalistów powiązanych z organizacją Al-Kaida.
52,50 PLN
Krój i modelowanie odzieży lekkiej. Krawiectwo miarowo-usługowe
Druk na życzenie
Podano w niej technikę wykonywania form odzieży lekkiej stosowaną w krawiectwie miarowo-usługowym, z uwzględnieniem typowych form spódnic, spodni, bluzek, sukienek.
52,50 PLN
Międzynarodowy komentarz do Pisma Świętego. Tom VII: Ewangelie. Dzieje Apostolskie
Druk na życzenie
Wprowadzenie do Ewangelii (Znaczenie terminu „ewangelia”, Problem synoptyczny, Zbiór z Nag Hammadi, Kanon Ewangelii Kościoła, Ewangelia jako gatunek literacki),
40,00 PLN
Nadzieja zbawienia dla wszystkich. Od eschatologii lęku do eschatologii nadziei
Druk na życzenie
W obliczu spraw ostatecznych wszyscy stajemy z drżeniem i bojaźnią.
30,00 PLN
Podstawy dynamiki budowli
Druk na życzenie
Autorzy przedstawili podstawowe problemy dynamiki budowli, ilustrując je szeregiem przykładów.
54,60 PLN