Jesteś tutaj:
Strona główna »
Kartografia, przewodniki »
Wyspa wielkanocna
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

Wyspa wielkanocna

Kartografia, przewodniki

Cena: 49,00 PLN

Format: 168x240
Rok wydania: 2013
Liczba stron: 512
ISBN: 978-83-7430-365-1
Wydawnictwo: Medycyna Praktyczna
Oprawa: miekka
Język: polski
Autor: Zdzisław Jan Ryn


Wyspa Wielkanocna. Eskulap na Rapa Nui to znakomita książka wybitnego badacza i podróżnika, dzięki której czytelnik ma szansę poznać jedno z najbardziej fascynujących miejsc na Ziemi.

Rapa Nui z trzydziestoma tysiącami obiektów archeologicznych, w tym niemal tysiącem posągów moai, uchodzi za największe na świecie muzeum pod gołym niebem. Na oblanej wodami Pacyfiku niewielkiej, wulkanicznej wyspie, w tysiącletniej izolacji, rozwinęła się oryginalna kultura, z tradycyjnym językiem, zwyczajami i medycyną.

Ludzie żyli tu szczęśliwie do czasu gdy zostali „odkryci” przez cywilizację. Z zewnątrz przywleczono choroby zakaźne, trąd i używki. Przemocą porwano półtora tysiąca tubylców do niewolniczej pracy na kontynencie. W krytycznym okresie pozostało ich 111. Mimo kosmicznego osamotnienia żyli nadzieją, że nie są jedynymi istotami na Ziemi. Energię czerpali z wiary w siły nadprzyrodzone, które nazywali mana i tabu.
Mam nadzieję, że ta książka będzie wyrazem podziwu i uznania dla mieszkańców Te Pito o Te Henua w ich zmaganiu o odrodzenie tożsamości polinezyjskiej, a równocześnie wsparciem w poszukiwaniu godnego miejsca na mapie współczesnego świata. To nie ja pokochałem wyspę, to Rapa Nui zawładnęła mną całkowicie

Zdzisław Jan Ryn
Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: Wyspa wielkanocna, kupili również:

100  Przełęczy Alpejskich na Motocyklu
100 przełęczy alpejskich na motocyklu to pierwszy w Polsce przewodnik motocyklowy po alpejskich trasach. Jest on polskim wydaniem znanej, cieszącej się w Niemczech niemalże kultową sławą książki pt. 100 Alpenpässe mit dem Motorrad. Autorem jest motocyklowy podróżnik, dziennikarz i fotograf Heinz E.Studt.
59,90 PLN
Międzynarodowy komentarz do Pisma Świętego. Tom IV: Pozostałe księgi historyczne Starego Testamentu
Druk na życzenie
Deuteronomistyczne dzieło historyczne, Księga Jozuego, Księga Sędziów, Księga Rut, Pierwsza i Druga Księga Samuela, Pierwsza i Druga Księga Królewska,
33,00 PLN
Narodowe Siły Zbrojne
Druk na życzenie
Drugie, poszerzone wydanie biografii pułkownika Leonarda Zub-Zdanowicza. Rewizja mitów PRL-owskiej historiografii na temat postawy NSZ wobec nazistów i bolszewików.
58,28 PLN
Podręcznik pilota wycieczek. Warsztat praktyczny
Pilot wycieczek to zawód, który daje niesamowite możliwości zwiedzania świata. To pewien styl życia, na walizkach i z biletem w ręce.
49,90 PLN
Rumuni. Zarys Historii
Druk na życzenie
Bardzo rzadko zdarza się, żeby filozofowie pisali historię. Zwięzła historia Rumunii, napisana przez Mirceę Eliadego jest w tej dziedzinie wyjątkiem. Dziełko to jawi się jako mały klejnot w dziedzinie literatury. Nie jest ona przeznaczona dla specjalistów, ale to właśnie owi specjaliści mogliby pozazdrościć Autorowi znakomitej syntezy literackiego geniuszu ze znajomością dziejów własnego narodu, zawartej na zaledwie kilkudziesięciu stronach.
22,00 PLN
Storytelling inspiracyjny. Podręcznik do historii. Klasa biznes
Każda z 20 kart, które poznasz w kolejnych rozdziałach, ma podobną funkcję, jak żel energetyczny dla maratończyka. Dodając ją do swojej pracy, wystąpienia czy maila wprowadzasz dodatkową dawkę cukru i kofeiny.
39,00 PLN