Jesteś tutaj:
Strona główna »
Poezja »
KORALIKI
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

KORALIKI

Poezja

Cena: 15,00 PLN

Format: 125x176
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 54
ISBN: 978-83-930391-2-8
Autor: Jan Strządała
Język: polski
Wydawnictwo: Self publishing
Oprawa: Miękka


Dystrybucja
KORALIKI to najnowszy tom wierszy Jana Strządały, obejmuje utwory napisane w latach 2014-2015.

“...Poezja Jana Strządały od lat siedemdziesiątych zwraca uwagę czytelników osobnym, przejmującym tonem. Łączy etyczną bezkompromisowość z wielką wrażliwością zmysłową – obie te dziedziny potrafi scalać w ostrych, czystych obrazach, czasami harmonijnych, czasami celowo dysharmonijnych, jątrzących sumienia.” : Piotr Matywiecki

Jan Strządała urodził się w 1945 roku w Wiśle, mieszka i pracuje w Gliwicach. Jest poetą, eseistą i prozaikiem, laureatem konkursów i festiwali poetyckich w kraju i za granicą. Jego wiersze były tłumaczone na języki: niemiecki, angielski, rosyjski, esperanto, czeski, włoski. Studiował medycynę i filozofię. Jest autorem tomików: „Przegrany semestr” (pseud. Jan Strehl; 1969), „Słoneczna noc” (1983), „Trudna galaktyka” (1988), „Szept igły w otwartej żyle” (1993), „Pochylone niebo” (1994), „Nieobecna noc” (1997), „Naga sukienka” (2001), „Tajemnica” (2003), „Światło i ciało” (2004), „Noc co noc” (2005), „Młode słowa” (2007), „Delikatne miejsce” (2009), „Wiersze” (2012), „Pamięć ciała bawi się moim sercem”(2014).
Średnia ocena produktu (5 / 1)

Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu


Ewa Maria (2015-04-14 10:57:54)
Recenzja poezji Jana Strządały bardzo trafna , jest w moim przekonaniu jednym z najlepszych ,jeżeli nie najlepszych poetów Polskich i europejskich .

Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: KORALIKI, kupili również:

Active Directory Windows Server 2008 Resource Kit
Dystrybucja
Rozstrzygające źródło wiedzy o wdrażaniu i obsłudze usług Active Directory Przedstawiamy pogłębione i wyczerpujące źródło informacji potrzebnych do zaplanowania, zaimplementowania i zarządzania infrastrukturą usługi Active Directory® w systemie Windows Server® 2008. Zamieszczone tu wskazówki techniczne pochodzą od tych, którzy najlepiej znają opisywaną technologię – ekspertów i członków zespołu projektowego Active Directory.
135,45 PLN
Botanika. Jedność i różnorodność roślin
Druk na życzenie
Jest to pierwsze kompendium botaniki na poziomie gimnazjum. W książce są zebrane podstawowe wiadomości z zakresu anatomii, fizjologii oraz systematyki roślin, podane w przystępnej formie dla młodego Czytelnika. Książka zawiera także wiadomości o glonach, grzybach i porostach.
48,30 PLN
Ciemnooka
Dystrybucja
„CIEMNOOKA” to przejmująca i pełna miłości opowieść psychologiczna, o kondycji emocjonalnej współczesnego człowieka, poszukującego wartości, w rozedrganym, agresywnym świecie. Młody naukowiec Jacek Szanecki, pasjonat i trochę fantasta, pochłonięty pracą nad rozwikłaniem tajemnicy niewykorzystanych obszarów mózgu, nagle dowiaduje się, o zamknięciu brata w szpitalu psychiatrycznym. Czy zdoła on rozszyfrować wskazówki zapisane w tajemnicy życia? Książka opowiada o miłości, medycynie, chorobie, i pokonywaniu słabości, a kolejne wydarzenia są tajemnicze i zaskakujące. Choroba psychiczna jest źródłem refleksji na temat filozofii przyrody, sensu życia, religii i pytań, które stawiają sobie młodzi bohaterowie, w obliczu zagrożeń, które niesie zgoda, na normy przyjęte od innych. Akcja zawiera wątki sensacyjne, przedstawia dramatyczną walkę, o własne widzenie świata, otwiera przed czytelnikiem tajemniczy ogród wyobraźni.
25,00 PLN
CZOŁG T-55AM i pochodne (T-55AD-1M, T-55AD-2M, T-55AMS)
Dystrybucja
Ze wstępu: Wybór tego tematu jest dla mnie czymś oczywistym – czołg T-55AM, to typ wozu bojowego, który trwale wpisał się w mój życiorys. Moja służba wojskowa była przez 6 lat związana z „Meridami”. Spośród wielu typów czołgów z jakimi miałem do czynienia w służbie i poza nią, ten wspominam najmilej. Ilekroć zdarza mi się odwiedzać Muzeum Wojska Polskiego, tylekroć robi mi się ciepło na sercu widząc stojące tam maszyny tego typu. Czołgi T-55AM (wszystkich wersji) stanowiły wyposażenie Wojska Polskiego przez ponad 15 lat. Ich liczba – ponad 500 egzemplarzy sprawia, że nie powinno się przechodzić obojętnie obok tego typu czołgu1. Jednocześnie chciałbym podkreślić, że pomimo, iż jest to modernizacja czołgu T-55, nie powinno się go traktować jak kolejną jego wersję, ale raczej jako nowy typ. Tym bardziej, że modernizacja ta to w znacznej części polska myśl techniczna – wybiegająca znacznie w przód przed swoją epokę.
51,20 PLN
EMPLARIUM
Dystrybucja
Książka Roku 2012 w internetowym plebiscycie ,,Książka zamiast kwiatka". Magiczny kryminał.
37,00 PLN
Klucz do zakupów w firmie. Wydanie III rozszerzone
Dystrybucja
Prezentowany poradnik zakupowy jest adresowany do praktyków. Główną grupą docelową są osoby, które negocjują lub są na początkowym etapie negocjacji zakupów w swojej firmie. Wartościowe materiały powinni w nim znaleźć również menedżerowie zakupów oraz studenci. Liczymy, że poradnik stanie się inspiracją dla praktyków i świata akademickiego.
49,00 PLN
Klucz do zakupów w zamówieniach publicznych
Dystrybucja
Jest to poradnik dla praktyków oraz studentów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z zamówieniami publicznymi lub też chcą ugruntować sobie wiedzę z wybranych aspektów zamówień publicznych poruszonych w poradniku.
39,00 PLN
Magiczny świat tuż za płotem. Przejście 1
Dystrybucja
Czternastoletni Marcin znajduje w ziemi, za płotem swojego ogrodu dziwną, gumową dziurę.
34,00 PLN
Microsoft Office Project 2010 Microsoft Official Academic Course
Dystrybucja
Dostępne w 24 godziny
Poznaj skuteczne narzędzia planowania i kontrolowania przebiegu projektów! Książka zawiera omówienie: • nowego interfejsu programu •  nowych narzędzi i widoków oraz setki praktycznych ćwiczeń i przykładów, dzięki którym można szybko opanować technikę pracy z programem Microsoft Project 2010.
58,80 PLN
MUZEUM PRAWDY
Dystrybucja
Wskutek kuriozalnego wypadku w operze ginie młody mężczyzna. Błyskawiczny reportaż Hannibala Smoke'a z jednodniowej sensacji przeradza się w pełne zagadek dziennikarskie dochodzenie.
37,00 PLN
Pamięć Ciała bawi się moim sercem
Dystrybucja
Dostępne w 24 godziny
„Poezja Jana Strządały, w języku i formie współczesna, wywodzi się również z tych dawnych metafizycznych źródeł. Sednem jest tutaj doznanie i przeżycie n a t u r y w jej świetlistym pięknie; przeniknięte słonecznym światłem, światłem ziemskim, w perspektywie Boskości.
15,00 PLN
Paul Ricoeur daje do myślenia
Druk na życzenie
Pytanie kim jest człowiek? towarzyszy całej filozoficznej refleksji Paula Ricoeura.
34,20 PLN