Jesteś tutaj:
Strona główna »
Poezja »
KORALIKI
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

KORALIKI

Poezja

Cena: 15,00 PLN

Format: 125x176
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 54
ISBN: 978-83-930391-2-8
Autor: Jan Strządała
Język: polski
Wydawnictwo: Self publishing
Oprawa: Miękka


Dystrybucja
KORALIKI to najnowszy tom wierszy Jana Strządały, obejmuje utwory napisane w latach 2014-2015.

“...Poezja Jana Strządały od lat siedemdziesiątych zwraca uwagę czytelników osobnym, przejmującym tonem. Łączy etyczną bezkompromisowość z wielką wrażliwością zmysłową – obie te dziedziny potrafi scalać w ostrych, czystych obrazach, czasami harmonijnych, czasami celowo dysharmonijnych, jątrzących sumienia.” : Piotr Matywiecki

Jan Strządała urodził się w 1945 roku w Wiśle, mieszka i pracuje w Gliwicach. Jest poetą, eseistą i prozaikiem, laureatem konkursów i festiwali poetyckich w kraju i za granicą. Jego wiersze były tłumaczone na języki: niemiecki, angielski, rosyjski, esperanto, czeski, włoski. Studiował medycynę i filozofię. Jest autorem tomików: „Przegrany semestr” (pseud. Jan Strehl; 1969), „Słoneczna noc” (1983), „Trudna galaktyka” (1988), „Szept igły w otwartej żyle” (1993), „Pochylone niebo” (1994), „Nieobecna noc” (1997), „Naga sukienka” (2001), „Tajemnica” (2003), „Światło i ciało” (2004), „Noc co noc” (2005), „Młode słowa” (2007), „Delikatne miejsce” (2009), „Wiersze” (2012), „Pamięć ciała bawi się moim sercem”(2014).
Średnia ocena produktu (5 / 1)

Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu


Ewa Maria (2015-04-14 10:57:54)
Recenzja poezji Jana Strządały bardzo trafna , jest w moim przekonaniu jednym z najlepszych ,jeżeli nie najlepszych poetów Polskich i europejskich .

Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: KORALIKI, kupili również:

Active Directory Windows Server 2008 Resource Kit
Dystrybucja
Rozstrzygające źródło wiedzy o wdrażaniu i obsłudze usług Active Directory Przedstawiamy pogłębione i wyczerpujące źródło informacji potrzebnych do zaplanowania, zaimplementowania i zarządzania infrastrukturą usługi Active Directory® w systemie Windows Server® 2008. Zamieszczone tu wskazówki techniczne pochodzą od tych, którzy najlepiej znają opisywaną technologię – ekspertów i członków zespołu projektowego Active Directory.
135,45 PLN
Botanika. Jedność i różnorodność roślin
Druk na życzenie
Jest to pierwsze kompendium botaniki na poziomie gimnazjum. W książce są zebrane podstawowe wiadomości z zakresu anatomii, fizjologii oraz systematyki roślin, podane w przystępnej formie dla młodego Czytelnika. Książka zawiera także wiadomości o glonach, grzybach i porostach.
48,30 PLN
Ciemnooka
Dystrybucja
„CIEMNOOKA” to przejmująca i pełna miłości opowieść psychologiczna, o kondycji emocjonalnej współczesnego człowieka, poszukującego wartości, w rozedrganym, agresywnym świecie. Młody naukowiec Jacek Szanecki, pasjonat i trochę fantasta, pochłonięty pracą nad rozwikłaniem tajemnicy niewykorzystanych obszarów mózgu, nagle dowiaduje się, o zamknięciu brata w szpitalu psychiatrycznym. Czy zdoła on rozszyfrować wskazówki zapisane w tajemnicy życia? Książka opowiada o miłości, medycynie, chorobie, i pokonywaniu słabości, a kolejne wydarzenia są tajemnicze i zaskakujące. Choroba psychiczna jest źródłem refleksji na temat filozofii przyrody, sensu życia, religii i pytań, które stawiają sobie młodzi bohaterowie, w obliczu zagrożeń, które niesie zgoda, na normy przyjęte od innych. Akcja zawiera wątki sensacyjne, przedstawia dramatyczną walkę, o własne widzenie świata, otwiera przed czytelnikiem tajemniczy ogród wyobraźni.
25,00 PLN
EMPLARIUM
Dystrybucja
Książka Roku 2012 w internetowym plebiscycie ,,Książka zamiast kwiatka". Magiczny kryminał.
37,00 PLN
Microsoft Office Project 2010 Microsoft Official Academic Course
Dystrybucja
Dostępne w 24 godziny
Poznaj skuteczne narzędzia planowania i kontrolowania przebiegu projektów! Książka zawiera omówienie: • nowego interfejsu programu •  nowych narzędzi i widoków oraz setki praktycznych ćwiczeń i przykładów, dzięki którym można szybko opanować technikę pracy z programem Microsoft Project 2010.
58,80 PLN
MUZEUM PRAWDY
Dystrybucja
Wskutek kuriozalnego wypadku w operze ginie młody mężczyzna. Błyskawiczny reportaż Hannibala Smoke'a z jednodniowej sensacji przeradza się w pełne zagadek dziennikarskie dochodzenie.
37,00 PLN
Pamięć Ciała bawi się moim sercem
Dystrybucja
Dostępne w 24 godziny
„Poezja Jana Strządały, w języku i formie współczesna, wywodzi się również z tych dawnych metafizycznych źródeł. Sednem jest tutaj doznanie i przeżycie n a t u r y w jej świetlistym pięknie; przeniknięte słonecznym światłem, światłem ziemskim, w perspektywie Boskości.
15,00 PLN
Początek drogi. Wykłady psychologa na oddziale odwykowym
Dystrybucja
Cykl 12 wykładów, z których każdy stanowi odrębną całość, pomyślany jako zestaw tematów do do przemyśleń, dyskusji i do rozpoczęcia pracy nad sobą, rodzaj poradnika dla wracających do zdrowia alkoholików.
25,00 PLN
Pracownia podstaw techniki cyfrowej
Druk na życzenie
Podręcznik jest adresowany do uczniów technikum elektronicznego oraz szkoły policealnej.
59,90 PLN
Rozmowa Poprzez Dotyk. GaSa - masaż relaksacyjny psów - Wersja kolorowa
Dystrybucja
Masaż GaSa to rozmowa za pomocą dłoni z tymi, z którymi trudno porozumieć się słowami.
40,00 PLN
TUSCULUM
Dystrybucja
Wa, niegdyś kwitnący kurort, dziś dogorywająca wskutek powodzi pipidówka, staje się areną zagadkowej tragedii.
37,00 PLN
Układy cyfrowe
Druk na życzenie
Dostępne w 24 godziny
Podręcznik jest przeznaczony dla uczniów technikum elektronicznego i szkoły policealnej - zawód technik elektronik, specjalność: elektronika ogólna oraz elektryczna i elektroniczna automatyka przemysłowa; może być również przydatny dla specjalności: systemy komputerowe.
64,10 PLN