Jesteś tutaj:
Strona główna »
Geopolityka »
KONCEPCJA IMPERIUM
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

KONCEPCJA IMPERIUM

Geopolityka

Cena: 39,90 PLN

Format: 170x240
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 366
ISBN: 978-83-64125-13-3
Autor: Dorota Miłoszewska
Wydawnictwo: Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych
Język: polski
Oprawa: Miękka


Dystrybucja
Prezentowana praca stanowi studium neokonserwatywnej koncepcji imperium na tle prezydentury George’a W. Busha.

To interesujący obszar badawczy ze względu na jej twarde „twarde” i „miękkie” płaszczyzny, które są podstawą mocarstwowej pozycji Stanów Zjednoczonych. To właśnie za kadencji 43. prezydenta USA przedstawiciele neokonserwatywnej ideologii stali się widoczni w jego otoczeniu, kierując się w swych rozważaniach koncepcją imperium, która miała za zadanie stworzenie z Ameryki imperium zdolnego przewodzić reszcie świata, jak również dominować – wszystko w imię dobra wspólnoty międzynarodowej i stabilności ładu globalnego.
Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: KONCEPCJA IMPERIUM, kupili również:

Fale Tunisami
Dystrybucja
Pojęcie „Tunisami” rozpowszechnione na obszarze frankofońskim, nieznane szerzej polskiemu czytelnikowi, jest synonimem określenia Arabska Wiosna, która rozpoczęła się w sposób symboliczny „Jaśminową Rewolucją” w Tunezji.
47,00 PLN
Ideopolityka 3(2/2013)
Dystrybucja
Dostępne w 24 godziny
Maoistowska wizja sprawiedliwego społeczeństwa kojarzyła zarówno azjatyckie tradycje wiejskich komun, jak i ultrarewolucyjne pragnienie osiągnięcia komunizmu w ciągu jednego pokolenia.
15,00 PLN
Ideopolityka nr 2(1/2013)
Dystrybucja
Dostępne w 24 godziny
Od Redakcji Numer drugi półrocznika IDEOPOLITYKA zdominowała kwestia teorii cywilizacji i powiązana z nią problematyka ideologii wielkoprzestrzennych. Józef KOSSECKI proponuje nowe ujęcie klasycznej teorii Feliksa Konecznego, stosując doń siatkę kategorialną i pojęciową socjocybernetyki. Marek WĘGIERSKI eksploruje problem różnic kulturowych między cywilizacjami Wschodu i Zachodu.
15,00 PLN
IDEOPOLITYKA. nr 1 Biuletyn Ośrodka Badań Ideopolitycznych przy Europejskim Centrum Analiz Geopolitycznych
Dystrybucja
Przedstawiamy Czytelnikom pierwszy numer biuletynu badawczego IDEOPOLITYKA. Próbujemy w ten sposób otworzyć nowe pole badawcze, rewaloryzujące znaczenie czynnika ideowego i kulturowego w polityce międzynarodowej, która nazbyt często redukowana jest do wymiarów tylko i wyłącznie gry interesów materialnych.
12,00 PLN
Konflikt Kaukaski w 2008 roku
Dystrybucja
Historycznym „piętnem” całego Kaukazu jest geostrategiczne położenie nie tylko na styku regionów politycznych, ale także i wielkich imperiów i systemów cywilizacyjnych. Uwaga ta dotyczy także Gruzji oraz dwóch parapaństw Abchazji i Osetii Południowej. Z drugiej zaś strony jednym z najważniejszych graczy geopolitycznym jest tu nadal Rosja. Ta sytuacja zasadniczo nie zmieniła się do czasów współczesnych, choć należy nadmienić, że pojawienie się na tym obszarze nowych „podmiotów imperialnych” takich jak USA, czy też doprowadziło nie tylko do zwiększenia możliwości „manewrów dyplomatycznych” krajów miejscowych, lecz i „podbicia stawki” całego obszaru czarnomorsko-transkaspijskiego w skali globalnej.
39,00 PLN
Rozwój światowej myśli geopolitycznej
Druk na życzenie
Książka składa się z dwu części. Pierwsza przedstawia i poddaje krytycznej analizie poglądy ośmiu klasyków światowej geopolityki. Druga omawia wybrane idee i koncepcje geopolityczne dotyczące Europy.
35,00 PLN