Jesteś tutaj:
Strona główna »
Kultury obce »
Dziesięciu Irańczyków i trup w Warszawie
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

Dziesięciu Irańczyków i trup w Warszawie

Kultury obce

Cena: 39,90 PLN

Format: 135x205
Rok wydania: 2006
Liczba stron: 320
ISBN: 978-83-89899-43-9
Wydawnictwo: Akademickie Dialog
Oprawa: miekka
Język: polski
Autor: Pur Rahnama Kaweh


Druk na życzenie
Tuż przed wizytą szacha Iranu w Polsce w 1966 roku młody oficer Wydziału Zabójstw otrzymuje zadanie znalezienia sprawcy morderstwa, którego ofiarą padł pracownik ambasady irańskiej w Warszawie.

W ręce oficera wpada dziennik jednego z irańskich emigrantów. Już z pierwszej części diariusza wynika, że jego autor mógł popełnić tę zbrodnię. Żeby to udowodnić, należy przetłumaczyć dziennik aż do miejsca, w którym zostaje ona opisana. Śledczy codziennie dostaje tylko część tłumaczenia, a czas nagli... Te przeplatające się wzajemnie fabuły: przedstawiony w dzienniku refleksyjny opis życia i uczuć emigrantów oraz dynamiczna relacja z przebiegu śledztwa, tworzą dwa odrębne nurty powieści. Jest ona tym ciekawsza, że odwołuje się do autentycznych doświadczeń i przeżyć Autora.

Kaweh Pur Rahnama, ur. w 1937 r. w Teheranie, jest absolwentem Szkoły Filmowej w Łodzi i autorem pełnometrażowego filmu fabularnego pt. "Nie ma powrotu, Johny". Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim, napisał wiele artykułów o Iranie i podręczniki do języka perskiego. Dotychczas wydał drukiem dwie powieści. Pierwsza, "Mitra", powstała na bazie 14-odcinkowego serialu telewizyjnego poświęconego walce o naftę w Iranie tuż przed II wojną światową; druga, "Miłości na imię Sufi", opowiada o losie kobiet itańskich pod rządami Chomejniego.
Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: Dziesięciu Irańczyków i trup w Warszawie, kupili również:

Bibliotekarstwo szkolne. Teoria i praktyka. Tom I
Druk na życzenie
Podstawowy podręcznik dla wszystkich nauczycieli-bibliotekarzy.
36,75 PLN
Bóg (Nasz Pan Jezus Chrystus – osoba i życie)
Druk na życzenie
Jedna z najważniejszych książek katolickich XX wieku:
61,95 PLN
Początek drogi. Wykłady psychologa na oddziale odwykowym
Dystrybucja
Cykl 12 wykładów, z których każdy stanowi odrębną całość, pomyślany jako zestaw tematów do do przemyśleń, dyskusji i do rozpoczęcia pracy nad sobą, rodzaj poradnika dla wracających do zdrowia alkoholików.
25,00 PLN
Pożary i zgliszcza
Druk na życzenie
Klasyka prozy
37,00 PLN
Przepisy katalogowania książek Cz. 1 Opis bibliograficzny
Druk na życzenie
Lektura podstawowa dla wszystkich bibliotekarzy.
26,25 PLN
Przy szabasowych świecach
Druk na życzenie
Dostępne w 24 godziny
Któż z nas nie śmiał się ze szmoncesów! To humor, który się nie starzeje, nie traci uniwersalnej wymowy i bawi do dzisiaj.
39,90 PLN
Rysunek w arteterapii
Druk na życzenie
Rysunek jest pewnego typu fenomenem, zarówno jako medium w twórczości, w sztuce, ale również jeśli chodzi o definiowalność tego pojęcia. Nie ma jednej, jednoznacznej definicji rysunku. Wręcz przeciwnie: mamy do czynienia z nieprawdopodobną ilością znaczeń tego pojęcia. Artyści, krytycy, pedagodzy w różny sposób pojmują formę i znaczenie rysunku i w różny sposób określają to medium.
34,00 PLN
Słownik zapożyczeń pochodzenia Arabskiego w Polszczyźnie
Druk na życzenie
Praca W.P. to pierwszy w Polsce słownik wyjaśniający i omawiający wyrazy pochodzenia arabskiego, które znalazły się w j. polskim. Zawiera 845 haseł w układzie alfabetyczno-gniazdowym. Słownik gromadzi słownictwo o etymologii arabskiej występujące w języku polskim od XIV wieku po lata 90. XX wieku, weryfikuje etymologię lub ustala ją w wypadku braku objaśnień dotyczących pochodzenia wyrazów, przedstawia także etapy zapożyczania słów i podaje wersje leksemów w językach pośredniczących.
82,00 PLN
Stres zawodowy u policjantów. Źródła - konsekwencje - zapobieganie
Druk na życzenie
Książka jest spektrum zagadnień związanych ze stresem w pracy policjanta, zapoznaje ze źródłami stresu, ukazuje konsekwencje braku umiejętności radzenia sobie z nim oraz przybliża sposoby zapobiegania negatywnym następstwom stresu.
29,00 PLN
Styl życia i zachowania prozdrowotne - wybrane konteksty
Druk na życzenie
Znaczenie edukacji zdrowotnej, zagadnień profilaktyki, szeroko rozumianej aktywności i działań prozdrowotnych wzrasta wraz ze zmianami cywilizacyjnymi, wymuszającymi zmianę nawyków, sposobu odżywiania, tempa życia i form aktywności.
54,00 PLN