Jesteś tutaj:
Strona główna »
Historia »
450 lat reformacji pod Wawelem
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

450 lat reformacji pod Wawelem

Historia

Cena: 30,00 PLN

Format: 148x210
Rok wydania: 2008
Liczba stron: 206
ISBN: 978-83-926407-1-4
Wydawnictwo: Partner
Autor: Tondera Bogusław (red.)


Książka (...) opisuje w dużym skrócie dzieje ewangelików żyjących w cieniu Wawelu.

Parafia na przestrzeni całej swej historii wpisywała się aktywnie w życie gospodarcze, intelektualne i artystyczne miasta, zapisując swą obecność biografiami wybitnych jego obywateli. Do rąk czytelników trafia zatem świadectwo tych minionych i obecnych działań, które od ponad czterech stuleci nieprzerwanie pisane jest przez ewangelików krakowskich.
Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: 450 lat reformacji pod Wawelem, kupili również:

Definicja religii. Studia i szkice
"Definicja religii. Studia i szkice" - red. Marcin Karas religioznawstwo; ISBN 83-908530-4-3 Nakładem Wydawnictwa FHG TONDERA "Niniejsza książka jest adresowana nie tylko do czytelnika zainteresowanego problemem definicyjnym. Ma również stanowić praktyczną pomoc dla tych urzędników państwowych i samorządowych, którzy stają przed problemem klasyfikacji nowych grup religijnych w Polsce jako religijnych lub nie religijnych. Czy grupa, o której należy wyrazić opinię jest jeszcze grupą religijną, czy już nie. Wpis do rejestru Kościołów i związków wyznaniowych wiąże się z pewnymi przywilejami, a odmowa dokonania wpisu może być uznana za akt religijnej nietolerancji.
20,00 PLN
Doskonałość, zbawienie, rodzina. Z badań nad protestantyzmem
Swobodnemu rozwojowi protestanckiego chrześcijaństwa w Polsce w latach dziewięćdziesiątych XX wieku towarzyszył równoległy wzrost liczby zajmujących się nim badaczy. Różne dyscypliny naukowe poszerzyły naszą wiedzę o rodzimych Kościołach protestanckich o nowe obszary badawcze.
28,00 PLN
Piętnaście kazań
Dystrybucja
Piętnaście kazań to zbiór piętnastu tekstów wygłoszonych w kościele kazań, które autor (anglikański biskup i filozof moralista XVIII w.) zebrał i przygotował do wydania drukiem.
49,00 PLN
POLACY I CZESI NA ŚLĄSKU CIESZYŃSKIM W LATACH 1848–1945
Dystrybucja
Dr Dariusz Miszewski jest autorem monografii. Aktywność polityczna mniejszości polskiej w Czechosłowacji w latach 1920–1938, Toruń 2002, za którą otrzymał nagrodę Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego II Stopnia w 2003 r.
34,00 PLN